Ruszył remont kolejnego odcinka "Zakopianki"

Frezowaniem nawierzchni rozpoczął się 14 kwietnia 2015 r. remont 7,3 km „Zakopianki” od Szaflar do Białego Dunajca. Oprócz wymiany nawierzchni, wyremontowane będą pobocza i zatoki autobusowe w ramach istniejącego pasa drogowego. To już ostatni fragment dk 47 na 19 km odcinku od Nowego Targu do Zakopanego, na którym była zniszczona nawierzchnia i wymagała wymiany. Pozostałe fragmenty tej drogi na Podhalu wyremontowano w latach 2011, 2012 i 2014.

- Remont 7,3 km odcinka dk 47 był konieczny, ze względu na zły stan nawierzchni i potrzebę poprawy bezpieczeństwa na tej drodze. Po remoncie będą nowe zatoki autobusowe wraz z dojściami do nich, odnowione pobocza - wylicza Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału GDDKiA. - Na odcinku od granicy gmin Nowy Targ i Szaflary do skrzyżowania na Zaskale wydzielony zostanie, w ramach istniejącego pasa drogowego, lewoskręt. Do końca maja wykonane zostanie także prawie 900 metrów chodnika na terenie Nowego Targu.

W latach 2011 i 2012 wyremontowany został odcinek dk 47 o długości 10 km, od Zakopanego do Białego Dunajca. Powstały nowe mosty na potokach Dorulowy i Skupniowy. W 2014 r. wyremontowano nawierzchnię na odcinku 3,2 km od Nowego Targu do Szaflar, przebudowano trzy skrzyżowania z drogami lokalnymi, wybudowano 1,7 km chodników na osiedlu Niwa w Nowym Targu. W 2015 r. do końca sierpnia 2015 r. planowane jest dokończenie remontu dk 47 od Nowego Targu do Zakopanego. Koszt tego remontu wyniesie ok. 12 mln zł.

W trakcie remontu nawierzchni na dk 47 od Szaflar do Białego Dunajca wprowadzany będzie ruch wahadłowy, w miejscach aktualnych robót i na czas tych robót. Będą to odcinku od 200 do 500 metrowe.

Informacje o utrudnieniach z tym związanych podawane są na tablicach zmiennej treści jadąc od Krakowa w Piątkowej Górze i Rabce oraz w Zakopanem. Umożliwia to kierowcom wybranie dróg alternatywnych. Przebieg remontu jest na bieżąco monitorowany, w razie spiętrzeń ruchu roboty będą przerywane i kontynuowane przy ruchu swobodnym.

- Prace przewidziane są w godzinach od 7.00 do 18.00. W pozostałych godzinach ruch odbywał się będzie po obydwu jezdniach. W soboty roboty prowadzone będą w sytuacji konieczności zachowania ciągłości technologicznej. W niedziele i podczas długiego majowego weekendu prace zostaną wstrzymane - informuje Iwona Mikrut. - Przewidujemy, że do wakacji wymiana nawierzchni powodująca konieczność wprowadzania ruchu wahadłowego zostanie ukończona.

 

Tomasz STODOLNY
comments powered by Disqus