Kronika policyjna

Leszek Kuzaj zaatakowany maczetami

Znany Rajdowiec opuścił już szpital

Znany rajdowiec Leszek Kuzaj został zaatakowany przez dwóch napastników w pobliżu swojego warsztatu samochodowego na przedmieściach Krakowa. Kuzaj interweniował, gdy mężczyźni niszczyli zaparkowane w pobliżu auta.

Do zdarzenia doszło w piątek, jako pierwsza poinformowała o nim stacja RMF FM. Leszek Kuzaj, który odniósł kilka ran ciętych (jak sam zeznał "narzędziem przypominającym maczetę"), po założeniu szwów opuścił już szpital.

- Ze wstepnych ustaleń wynika, że był to wybryk, chęć uszkodzenia samochodu, może włamania. Poszkodowany był w tym czasie w warsztacie, dopiero jak usłyszał odgłosy rozbitego szkła wybiegł, wtedy wywiązała się szarpanina, podczas której odniósł rany. Nie było tu takiego motywu, że ktoś chciał go celowo napaść - wyjaśniał z kolei na antenie TVN24 Mariusz Ciarka z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Policja szuka napastników: - Do późnych godzin nocnych przesłuchiwaliśmy poszkodowanego, świadków, robiliśmy oględziny, na miejscu był też wykorzystany pies tropiący - poinformował M. Ciarka.

[ts]

comments powered by Disqus

Komentarze