Kronika policyjna

Kraków: Policja wyłapuje pseudokibiców

Zatrzymano 9 osób

KRAKÓW. Pseudokibice łamiący prawo nie mogą czuć się bezkarnie. Dzięki monitoringowi stadionowemu policjanci wytypowali i zatrzymali kolejnych 9 mężczyzn, którzy usłyszą zarzuty udziału w bójce i pobiciu podczas meczu.

W sobotę (17.03.) w Krakowie podczas zabezpieczenia meczu rozgrywanego pomiędzy „Orłem” Piaski Wielkie oraz Nowym Hutnikiem policjanci zatrzymali 5 mężczyzn, którym postawiono zarzuty. Przed meczem funkcjonariusze zatrzymali 2 mieszkańców Krakowa (w wieku 22 i 25 lat ), którzy usiłowali wejść na teren stadionu bez biletów, oraz naruszyli nietykalność interweniujących policjantów. Kolejnych 3 mężczyzn ( w wieku 23,32 i 33 lat ) policjanci zatrzymali po meczu, kiedy kibice opuszczali stadion. W trakcie wsiadania do autobusu doszło do starć słownych i przepychanek , jeden z radiowozów został uszkodzony. Zatrzymani usłyszeli zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów, a także uszkodzenia mienia.

- W wyniku analizy monitoringu stadionowego zabezpieczonego przez policjantów udało się wytypować oraz zatrzymać kolejnych 9 osób, które podczas meczu brały udział w bójce i pobiciu - poinformował we wtorek Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Krakowa, w wieku od 15 do 27 lat. Dzisiaj usłyszą zarzuty i zostaną doprowadzeni do prokuratury.

[tim]

comments powered by Disqus

Komentarze