Kronika policyjna

Fałszywi kominiarze sprzedawali kalendarze

Policja zatrzymała oszustów

Wczoraj około godz. 14:00 na terenie Lednicy Górnej (gmina Wieliczka) policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy odwiedzali domy i podając się za kominiarzy sprzedawali kalendarze. Wpadli, bo jeden z mieszkańców poprosił o przegląd instalacji...

W jednym z domów fałszywi kominiarze zażądali 10 zł zapłaty za kalendarz. Dostali pieniądze, ale właściciel poprosił ich o dokonanie przeglądu kominiarskiego. Mężczyźni pooglądali kominy, nie dopatrzyli się żadnych nieprawidłowości (no a jakże...).

Problem pojawił się w momencie, gdy właściciel poprosił o stosowny protokół kominiarski. Mężczyźni próbowali się tłumaczyć, że nie mają uprawnień do wypisywania takich dokumentów tylko właściciel firmy, tłumaczyli też że nie mają przy sobie pieczątki.

Te argumenty wzbudziły u właściciela domu pewne podejrzenie, że ma do czynienia z oszustami. Natychmiast skontaktował się z policją. Jak się okazało, mężczyzna nie pomylił się. Zatrzymani to dwaj bezrobotni w wieku 36 lat i 37 lat. Są mieszkańcami Krakowa. Jeden z nich był wcześniej karany. Minioną noc spędzili w policyjnej celi. Dzisiaj usłyszą zarzut oszustwa.

[tim]

comments powered by Disqus

Komentarze