Straż Graniczna zatrzymała 3 obywatelki Syrii

Dziś w godzinach nocnych funkcjonariusze Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 3 obywatelki Syrii, które nielegalnie przebywały w Polsce.

Do zatrzymania cudzoziemek doszło w nocy, na stacji benzynowej w Warszowicach (powiat pszczyński). Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej z Bielska – Białej otrzymali informacje od policji, że w naczepie samochodu ciężarowego znajdują się trzy kobiety, prawdopodobnie osoby pochodzenia arabskiego. Policja została powiadomiona przez kierowcę tira, obywatela Turcji, który usłyszał niepokojące odgłosy dochodzące z naczepy samochodu.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że są to trzy obywatelki Syrii w wieku 25, 45, 70 lat. Cudzoziemki były osłabione i nie posiadały przy sobie żadnych dokumentów.

Kobietom udzielono pomocy medycznej, a następnie zostały przewiezione na Placówkę Straży Granicznej w Bielsku – Białej, gdzie zapewniono im posiłek i miejsce do wypoczynku. W stosunku do obywatelek Syrii i tureckiego kierowcy będą prowadzone dziś czynności służbowe.

Tomasz STODOLNY
comments powered by Disqus