Groził żonie i dziecku, zaatakował policjantów

WIELICZKA. Agresywny mężczyzna, który podczas interwencji domowej zaatakował policjantów został zatrzymany i stanie przed sądem.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie o domowej awanturze w jednym z mieszkań na terenie powiatu.

- Telefonująca kobieta prosiła o pomoc. Kobieta oświadczyła, że jej pijany mąż rzucił w kierunku jej oraz jej syna siekierą i kazał wynosić się im z domu - relacjonuje Magdalena Chwastek z wielickiej policji.

Na miejsce udał się patrol, który zastał zgłaszającą kobietę oraz jej syna na drodze przed domem. Oboje byli bardzo wystraszeni. Kobieta oświadczyła, że uciekła z domu z synem bo obawiała się o własne życie.

Policjanci weszli na teren posesji. Zastali tam mężczyznę , który kierował się w ich stronę trzymając w ręce nóż, grożąc im że ich zabije.

Mężczyzna zaczął się oddalać cały czas zmuszając policjantów do zachowania dystansu poprzez ciągłe wymachiwanie nożem w ich kierunku. Mężczyzna ubliżał funkcjonariuszom nie reagował na wydawane polecenia. Na miejsce zdarzenia skierowano dodatkowe siły policji.

Furiata udało się złapać gdy uciekający mężczyzna próbował przeskoczyć przez ogrodzenie. Policjanci wykorzystali sytuację i obezwładnili awanturnika.

tim
comments powered by Disqus