Gdów: Znęcał się nad 90-letnią matką

56-letni Wiesław W. został zatrzymany przez policjantów komisariatu w Gdowie. Mężczyzna odpowie za usiłowanie rozboju i znęcanie się nad matką.

W dniu 15 lipca 2015 roku dyżurny Komisariatu Policji w Gdowie został zawiadomiony przez pracownice GOPS o tym, że w miejscowości Bodzanów (powiat wielicki) doszło do znęcania się na 90-letnią kobietą.

- Na miejsce udał się patrol interwencyjny, który ten potwierdził fakt. Pokrzywdzona udała się do KP w Gdowie gdzie złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa - relacjonuje Magdalena Chwastek z wielickiej policji.

W toku czynności ustalono iż jej syn Wiesław W. (56 lat) dzień wcześniej usiłował dokonać rozboju na 90 letniej matce. Mężczyzna pobił kobietę a następnie próbował odebrać jej pieniądze. Ponadto ustalono, iż mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką.

Mężczyznę zatrzymano i postawiono mu zarzut usiłowania rozboju oraz uszkodzenia ciała oraz psychicznego i fizycznego znęcania się nad kobietą. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wystąpiono do Prokuratora Rejonowego w Wieliczce o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Wniosek został uwzględniony.

tim
comments powered by Disqus