10 lat więzienia za kradzież w "Biedronce"?

Nawet do 10 lat więzienia grozi zatrzymanym, którzy w ubiegły piątek tj. 24 kwietnia 2015 roku w sklepie "Biedronka" w Niepołomicach dokonali kradzieży artykułów kosmetycznych oraz artykułów cukierniczych.

W piątek około godziny 9.40 w sklepie Biedronka w Niepołomicach dwóch mężczyzn dokonało kradzieży towaru na kwotę około 600 zł. Mężczyźni podczas opuszczania sklepu zostali zauważeni przez pracownika ochrony, który próbował ich zatrzymać.

Wówczas jeden ze sprawców uderzył pięścią pracownika ochrony, a następnie uciekł z częścią skradzionego towaru. Na złodziei przed sklepem czekał jeszcze jeden mężczyzna a w samochodzie osobowym na parkingu kobieta, która miała pomóc im w ucieczce.

- Kilka minut później funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach zatrzymali cztery osoby: trzech mężczyzn i jedną kobietę. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Krakowa - relacjonuje Magdalena Chwastek z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. - W wyniku podjętej interwencji oraz dalszych czynności w trakcie przeszukania samochodu oraz mieszkania jednego ze sprawców, funkcjonariusze ujawnili linię produkcyjną do wytwarzania nielegalnych papierosów - dodaje.

Zabezpieczono maszynę do rozdrabniania tytoniu, wagę elektroniczną oraz około 100 kilogramów gotowej krajanki tytoniowej. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej art. 281 kk. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Zatrzymani odpowiedzą również za przestępstwo skarbowe. Zebrane materiały w sprawie zostaną przekazane do Izby Celnej. W przypadku wprowadzenia do obrotu takiej ilości nielegalnego tytoniu, Skarb Państwa straciłby blisko 40 tys. zł z tytułu uszczuplonego podatku akcyzowego.

tim
comments powered by Disqus