Chrzanów: Oferowali "markowe" komórki i tablety

Chrzanowscy policjanci zabezpieczyli prawie 850 telefonów komórkowych i tablety bezprawnie oznaczone znakami towarowymi sugerującymi produkcje znanych światowych marek.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji Chrzanowie ustalili, że na jednym z portali internetowych oferowane są do sprzedaży telefony komórkowe i tablety znanych marek, które mogą być bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Ustalono, że oferowane telefony i tablety wystawiała na aukcjach internetowych firma mająca siedzibę na terenie Chrzanowa w Małopolsce.

- W trakcie podjętych czynności w siedzibie firmy policjanci ujawnili kilkaset telefonów komórkowych i tabletów wiodących marek światowych. Na miejscu zabezpieczono procesowo prawie 850 telefonów komórkowych i tablety, które – jak już wstępnie wykazano - są bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi - relacjonuje Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

O pomoc w identyfikacji towaru oraz stwierdzenie jego prawdziwości policjanci poprosili przedstawicieli kancelarii prawnych, które reprezentują firmy na terenie Polski.

Wartość zabezpieczonych telefonów i tabletów wstępnie wyceniono na kilkaset tysięcy złotych.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

tim
comments powered by Disqus