Gdów: 1,5 roczny chłopiec wypadł z okna

W Świątnikach Dolnych (gmina Gdów, powiat wielicki) półtoraroczny chłopiec wypadł z okna. Maluch spadł z wysokości około 4 metrów. Nie odniósł jednak poważnych obrażeń.

Szczęście w nieszczęściu – tak można w trzech słowach opisać to, co wydarzyło się w wczoraj popołudniu w Świątnikach Dolnych. Maluch wypadł z okna z wysokości około czterech metrów. Dziecko upadło na krzewy, które znajdowały się bezpośrednio pod oknem. Półtora metra dalej znajduje się betonowy chodnik.

- W toku przeprowadzonych czynności ustalono, że będący na miejscu dziadkowie oraz matka dziecka nie zauważyli jak dziecko wypadło przez okno. Według przypuszczeń dziadków maluch prawdopodobnie sam przepchnął pod okno krzesło kuchenne, które znajdowało się w salonie, otworzył okno i wyszedł na parapet zewnętrzny, z którego spadł na rosnące przy ścianie budynku krzewy ozdobne - relacjonuje Magdalena Chwastek z wielickiej policji.

Dziecko było przytomne. Na miejscu ratownik medyczny stwierdził uraz głowy oraz żuchwy. Matka z dzieckiem zostali przewiezieni do Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu na obserwacje. Po badaniach okazało się, że dziecko nie ma żadnych złamań ani poważniejszych obrażeń.

Matka dziecka oraz obecni na miejscu dziadkowie byli trzeźwi. Dalsze działania policji w tej sprawie skupią się przede wszystkim na ustaleniu przyczyn wypadku i wszystkich jego okoliczności.

tim
comments powered by Disqus