45-latek z Niepołomic okradał samochody

Za kradzież odpowie 45 letni mieszkaniec Niepołomic, który w dniach 27 marca oraz 30 marca 2015 roku w Zabierzowie Bocheńskim i Niepołomicach dokonał kradzieży z niezamkniętych zaparkowanych pojazdów.

Schemat działania w obu przypadkach był ten sam: mężczyzna obserwował podjeżdżające i parkujące samochody, zwracał uwagę na te, które kierujący pozostawili niezamknięte. Wykorzystując sytuację kradł z samochodów przede wszystkim portfele z dokumentami, kartami płatniczymi, gotówką. W jednym przypadku mężczyzna ukradł laptop o wartości około 1500 zł.

Policjanci odzyskali laptop oraz skradzione dokumenty i karty płatnicze. Mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. W dniu dzisiejszym tj. 31 marca 2015 roku sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Policjanci sprawdzają czy mężczyzna mógł dopuścić się jeszcze podobnych kradzieży we wcześniejszym okresie.

W ustaleniu sprawcy pomógł miejski monitoring. Za przestępstwo kradzieży zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

 

tim
comments powered by Disqus