Oświęcim: Zatrzymali podejrzanego o pedofilię

Kryminalni z oświęcimskiej komendy policji zatrzymali w poniedziałek 45-letniego mieszkańca województwa śląskiego, który próbował nawiązać kontakty seksualne z małoletnim. Mężczyzna wpadł dzięki czujności rodziców i sprawnie przeprowadzonej akcji policjantów.

Rodzice 14 – letniego chłopca zgłosili się na policję po tym jak zauważyli zmianę w zachowaniu syna związaną z sms-ami, które zaczął otrzymywać od nieznanego mu mężczyzny. Jak wynikało z treści wiadomości mężczyzna wiedząc, że ma do czynienia z osobą małoletnią nakłaniał chłopca do spotkania.

W związku z tym policjanci niezwłocznie zajęli się sprawą i szybko ustalili, że mężczyzna ma 45 lat i jest mieszkańcem Śląska. Został on zatrzymany na terenie Oświęcimia w miejscu gdzie miało dojść do spotkania z małoletnim.

Podczas przeszukania mieszkania podejrzanego policjanci zabezpieczyli komputer, w którym ujawnili pliki zawierające pornografię dziecięcą. Sprzęt został zabezpieczony do dalszej ekspertyzy, podczas której ustalone zostanie czy 45-latek dopuścił się również innych przestępstw wobec małoletnich.

- Młodym internautom najtrudniej zrozumieć fakt, że po drugiej stronie łącza może czyhać zagrożenie, a osoba z którą korespondują może mieć złe intencje. Dlatego też rodzice powinni czuwać nad bezpieczeństwem swoich pociech również w internecie - zwraca uwagę Małgorzata Jurecka z oświęcimskiej policji.

tim
comments powered by Disqus