Kłaj: Ukradli ogrodzenie należące do gminy

POWIAT WIELICKI. W poniedziałek (15 grudnia) tuż przed południem dyżurny niepołomickiego komisariatu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że na terenie ogródków działkowych w Łysokaniach zdemontowane zostało ogrodzenie stanowiące własność Urzędu Gminy w Kłaju. Skradzionych zostało 31 słupków ogrodzeniowych o wartości co najmniej 700 zł.

Policjanci w godzinach wieczornych jeszcze tego samego dnia zatrzymali do sprawy dwóch mężczyzn w wieku 33 i 46 lat. Na terenie skupu złomu w jednej z pobliskich miejscowości policjanci odnaleźli skradzione słupki.

- Na podstawie analizy zgłoszonych przestępstw oraz posiadanych informacji młodszemu z zatrzymanych udowodniono również popełnienie kradzieży elektronarzędzi o wartości 1310zł z altany na terenie Łysokań oraz włamanie do sklepu, do których doszło na przełomie marca i kwietnia - informuje Barbara Zamojska, rzecznik prasowy wielickiej policji. - Mężczyźni przyznali się do popełnienia przestępstw i skorzystali z prawa dobrowolnego poddania się karze. Odzyskane słupki zostaną zwrócone prawowitemu właścicielowi.

Tego samego dnia niepołomiccy policjanci zatrzymali także sprawcę włamania do domu, do którego doszło 28 listopada br. 30-latek ukradł wtedy 600zł. Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

tim
comments powered by Disqus