Kronika policyjna

Zabójstwo w Krakowie. Bezdomni walczyli o rejon

KRÓTKO

KRAKÓW. Przy ulicy Budryka na miasteczku studenckim AGH młody mężczyzna został śmiertelnie pchnięty nożem. Sprawca uciekł, wieczorem został schwytany przez policję.

Do zdarzenia doszłopo godz. 13.00. - Jak ustalili śledczy, zarówno napastnik jak i ofiara to osoby bezdomne. Dysponujemy rysopisem poszukiwanego mężczyzny – kamery monitoringu zarejestrowały napastnika - informowała na gorąco Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Wszystko rozpoczęło się około pół godziny wcześniej, przy jednym ze śmietników w tym rejonie. Kiedy jeden z bezdomnych przeszukiwał pojemniki na śmieci pojawił się inny bezdomny, twierdząc że to jego rejon.

Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny, zaczęli się bić i jeden z nich ratował się ucieczką. Drugi z mężczyzn dogonił go w rejonie sklepu spożywczego i zadał mu nożem cios w okolicę klatki piersiowej. Napadnięty zmarł na miejscu. Sprawca uciekł w głąb osiedla.

Policyjna obława trwała przez kilka godzin, używano w niej psa tropiącego. Obszar poszukiwań obejmował najpierw miasteczko studenckie, potem cały Kraków. Wieczorem udało się schwytać sprawcę.

[tim]

comments powered by Disqus

Komentarze