Kronika policyjna

 • Niepołomice: Zatrzymani z amfetaminą

  KRÓTKO

  Patrol policji zatrzymał na terenie Niepołomic dwóch 20-latków. Podróżujący samochodem mężczyźni na widok radiowozu gwałtownie przyspieszyli, czym zdradzili, że mają coś na sumieniu...

  więcej

 • Wypadek k. Oświęcimia Zginęła 26-letnia kobieta

  Tragedia na drodze

  26-letnia kobieta została ciężko ranna w wypadku, do którego doszło dziś rano w Grojcu (powiat oświęcimski). Oprócz niej do szpitala trafili także dwaj mężczyźni. Po godz. 10.00 policja poinformowała, że kobieta zmarła.

  więcej

 • Wypadek w Olkuszu. 7 osób rannych

  KRÓTKO

  Siedem osób trafiło do szpitala w wyniku zderzenia trzech samochodów osobowych. Do wypadku doszło 1 grudnia br. około godziny 2:30, na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z drogą krajową nr 94 w Olkuszu.

  więcej

 • Zabójstwo w Oświęcimiu. Zginęła 66-letnia kobieta

  Śmiertelny finał rodzinnej kłótni

  OŚWIĘCIM. Miejscowi policjanci i prokuratura wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmierci 66-letniej mieszkanki miasta. Kobieta zginęła w sobotę, ugodzona nożem przez męża.

  więcej

 • Poszukiwany za rozbój ukrył się w tapczanie

  Policjanci i tak go znaleźli

  "Kryminalni” z komisariatu I policji w Krakowie od jakiegoś czasu poszukiwali mężczyzny, którego typowali jako sprawcę włamania do jednego z mieszkań w centrum miasta.

  więcej

 • Wieliczka: 60-latek podkradał wódkę ze sklepu

  KRÓTKO

  60-letni mężczyzna został zatrzymany w jednym ze sklepów na terenie Wieliczki podczas próby kradzieży 4 butelek wódki...

  więcej

 • Zabójstwo w Krakowie. Bezdomni walczyli o rejon

  KRÓTKO

  KRAKÓW. Przy ulicy Budryka na miasteczku studenckim AGH młody mężczyzna został śmiertelnie pchnięty nożem. Sprawca uciekł, wieczorem został schwytany przez policję.

  więcej

 • Potężny arsenał k. Dąbrowy Tarnowskiej

  Materiały wybuchowe zbierał 25-letni mężczyzna

  Małopolska policja zlikwidowała olbrzymi skład materiałów wybuchowych w jednym z gospodarstw koło Dąbrowy Tarnowskiej w Małopolsce - poinformował RMF FM.

  więcej

 • Olkusz: Pijany mąż ugodził nożem żonę

  Areszt za usiłowanie zabójstwa

  KLUCZE (powiat olkuski). Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (15 listopada około godziny 9:25, w jednym z mieszkań w Kluczach. Prawdopodobnie w trakcie kłótni, 44 – letni mężczyzna ugodził swoją żonę nożem w klatkę piersiową.

  więcej

 • Na dworcu w Krakowie okradał pasażerów

  W końcu wpadł w ręce policji

  KRAKÓW. Przez pół roku 53-letni mężczyzna kradł bagaże z autobusów zaparkowanych na Regionalnym Dworcu Autobusowym w Krakowie. W końcu wpadł w ręce policjantów.

  więcej

 • Wieliczka: Uprawiał konopie na strychu

  KRÓTKO

  We wtorek (13 listopada) w godzinach rannych policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu wielickiego, który na strychu domu prowadził hodowlę konopi indyjskich.

  więcej

 • Wieliczka: Uszkodzili ponad 20 samochodów

  Urządzili sobie 'rozrywkę' przebijając samochodowe opony

  W nocy z soboty na niedzielę (10/11 listopada) policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie ponad dwudziestu samochodów. Łączna wartość strat przekracza 9 tys. złotych.

  więcej

 • Jak wypadek Kubicy: Bariera przebiła karoserię

  KRÓTKO

  POWIAT BRZESKI. Sporo szczęścia miał kierowca podróżujący Fiatem Siena, który w piątek wieczorem rozbił swoje auto na drodze w miejscowości Kąty w powiecie brzeskim. Pojazd "nadział" się na barierę drogową - zniszczenia przypominają zdjęcia z wypadku znanego rajdowca Roberta Kubicy...

  więcej

 • Zderzenie na A4 w kierunku Szarowa

  KRÓTKO

  Zderzenie czterech samochodów na autostradzie Kraków - Szarów na pasie w kierunku Szarowa i Bochni - donosi nasz Czytelnik.

  więcej

 • Kolejny akt oskarżenia ws. 'łowców blach'

  Zasłyszane w eterze

  Tarnowska prokuratura skierowała do sądu kolejny już akt oskarżenia w głośnej sprawie krakowskiego gangu "łowców blach" - poinformowało dziś "Radio Kraków". Tym razem zarzuty postawiono 38 osobom zamieszanym w tę aferę.

  więcej

 • Słowacki kierowca staranował... wiadukt

  Nawigacja GPS nie zastąpi znaków drogowych

  We wtorek około 20:00 jadąca ul. Kazimierza Wielkiego w kierunku Osieczan przewożąca ładunek ciężarówka na słowackich numerach rejestracyjnych z impetem wbiła się w wiadukt pod „zakopianką” i – nie zatrzymując się – przejechała na drugą stronę... Fot. Szymon Sala / archiwum Policji

  więcej

 • Kradł alkohol. Przychodził zawsze o 17.

  Regularny złodziej...

  Krakowscy policjanci zatrzymali wczoraj 31-letniego mężczyznę który od pewnego czasu kradł luksusowy alkohol w jednym z hipermarketów. Jak się okazało po sprawdzeniu monitoringu, sprawca przychodził do sklepu zawsze o godz. 17...

  więcej

 • Wypadek w Raciborsku. Czołowe zderzenie

  KRÓTKO

  Dzisiaj rano (14 września) tuż przed godz. 8:00 w Raciborsku (powiat wielicki) kierujący peugeotem 24-latek, jadąc od strony Jankówki w kierunku Wieliczki, prawdopodobnie zaczął wyprzedzać jadącego przed nim opla. Niestety nie zdążył go wyprzedzić gdyż zza zakrętu wyjechała mazda. Doszło do czołowego zderzenia.

  więcej

 • Rzucili megafonem w jadącą lokomotywę

  Policja szyka sprawców

  Nietypowe zdarzenie miało miejsce na stacji kolejowej w Węgrzcach Wielkich w powiecie wielickim (na trasie Kraków-Tarnów Mościce). W przejeżdżającą lokomotywę chuligani rzucili metalowym megafonem...

  więcej

 • Wieliczka: Zderzenie BMW z VW. Są ranni

  Dwie osoby trafiły do szpitala

  Dzisiejszej nocy (14 września) tuż po godz. 24:00 w Wieliczce na skrzyżowaniu ul. Niepołomskiej z drogą krajową 94, doszło do zderzenia volkswagena i bmw. Dwie osoby z obrażeniami trafiły do szpitala.

  więcej

 • Niewybuch na budowie koło Kłaja

  KRÓTKO

  Wczoraj w godzinach popołudniowych na terenie budowy domu jednorodzinnego w Dąbrowie (gmina Kłaj, powiat wielicki) znaleziono niewybuch.

  więcej

 • Kraków: Pirackie płyty w sklepie z konsolami

  Policja walczy z piratami

  Co pewien czas policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymują osoby zajmujące się produkcją oraz handlem pirackimi płytami i oprogramowaniami. Funkcjonariusze rekwirują płyty CD oraz DVD a także sprzęt, który służył do ich nagrywania.

  więcej

 • Nocna libacja, telewizor wyleciał przez okno

  W policjantów rzucano talerzami

  KRAKÓW. Nocna libacja alkoholowa zakończyła się na komisariacie, a najbardziej agresywni uczestnicy usłyszeli już zarzuty.

  więcej

 • Konopie indyjskie przy cmentarzu żydowskim

  Zatrzymani udawali ogrodników

  MYŚLENICE. Na gorącym uczynku wpadli mężczyźni uprawiający konopie indyjskie przy cmentarzu żydowskim.

  więcej

 • Wpadł podpalacz krakowskich śmietników

  Straty wyniosły ponad 20 tys. złotych

  KRAKÓW. Mężczyzna zatrzymany za podpalenia altanek śmietnikowych na Kozłówce został „rozliczony” z popełnionych przestępstw. Przedstawiono mu 9 zarzutów, w tym 7 dotyczących zniszczenia mienia i 2 dotyczące kierowania gróźb karalnych.

  więcej

 • Wypadek: 4-latek wpadł pod traktor

  Nieszczęśliwy wypadek

  W poniedziałek ok. godz. 9.30 w miejscowości Marcinkowice (powiat nowosądecki) doszło do nieszczęśliwego wypadku, w którym 4-letni chłopiec został przygnieciony przez jedno z kół ciągnika rolniczego typu SAM.

  więcej

 • Kompletnie pijani rodzice 16-miesięcznej córki

  KRÓTKO

  W poniedziałek około godziny 20:20 policjanci z Mszany Dolnej po telefonicznym zgłoszeniu udali się do Raby Niżnej, gdzie nietrzeźwi rodzice mieli się opiekować 16-sto miesięczną dziewczynką. Zgłoszenie się potwierdziło.

  więcej

 • Dilował amfetaminą w pracy

  Policja zatrzymała 29-latka

  Młody mężczyzna rozprowadzał narkotyki wśród pracowników. Usłyszał 134 zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

  więcej

 • Wieźli łup, a policjantom mówili że jadą na ryby

  Wpadli przypadkowo

  KRAKÓW. Przewozili skradzione maszyny – zatrzymani przez policyjny patrol tłumaczyli się że... jadą na ryby.

  więcej

 • Klient rozpoznał kobietę która go okradła

  Złodziejka wróciła na miejsce przestępstwa

  PROSZOWICE. Po dwóch tygodniach 27-letnia złodziejka wróciła do sklepu, w którym okradła jednego z klientów i znów się na niego natknęła. Szybko znalazła się w rękach policji.

  więcej