Kronika policyjna

 • Wysadził bankomat, bo popadł w długi - wideo

  32-latek odnaleziony i zatrzymany przez policję

  KRAKÓW. Mężczyzna, który wysadził bankomat w Borku Fałęckim i zrabował kasetę z pieniędzmi już po kilkudziesięciu godzinach ustalony i zatrzymany przez policjantów.

  więcej

 • W czasie mszy okradał kościelną skarbonkę

  KRÓTKO

  NIEPOŁOMICE. W minioną sobotę /30.11.13r./ około godz. 17.30 dyżurny Komisariatu Policji w Niepołomicach został powiadomiony o włamaniu do skarbonki kościelnej.

  więcej

 • Zmarł 20-latek ugodzony nożem w głowę

  KRÓTKO

  W szpitalu w Krakowie zmarł 20-latek ugodzony nożem w głowę podczas sobotniej zabawy andrzejkowej w klubie ADHD w Nowym Targu.

  więcej

 • Andrzejki w Małopolsce: Nożem w głowę

  Blisko 40 pijanych kierowców i bójka w Nowym Targu

  - W sobotę "andrzejkową" małopolscy policjanci zatrzymali 79 sprawców na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Zatrzymaliśmy 39 kierujących w stanie nietrzeźwości, doszło również do 5 wypadków drogowych (4 w Krakowie i 1 w Nowym Sączu - poinformował w niedzielę rano Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

  więcej

 • Strzelanina w psychiatryku. To był zamach?

  Trwają poszukiwania sprawcy

  Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia do jakiego doszło na terenie szpitala psychiatrycznego w Kobierzynie – w kierunku jednego z budynków oddano strzały. Do zdarzenia doszło wczoraj późnym wieczorem.

  więcej

 • Wypadek w Niepołomicach. Ranna piesza

  KRÓTKO

  Wczoraj /28.11.13r./ tuż przed godz. 6:00 w Niepołomicach na ul. Grabskiej doszło do wypadku drogowego.

  więcej

 • Myślenice: Pijani uczniowie na lekcjach

  Kto dał alkohol nastolatkom?

  Myśleniccy policjanci dwukrotnie interweniowali wobec nastolatków, którzy przychodzili do szkół pod wpływem alkoholu.

  więcej

 • Zatrudniała ludzi, by nasłać na nich windykatora

  Oszustka została zatrzymana przez policję

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali właścicielkę firmy, która wymuszała na pracownikach podpisywanie weksli, które następnie odsprzedawała firmom windykacyjnym.

  więcej

 • Ugodził nożem policjanta w szyję

  KRÓTKO

  Mężczyzna który ranił nożem interweniującego policjanta usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i został tymczasowo aresztowany.

  więcej

 • Rozbito szajkę przemytników. Papierosy, alkohol...

  Zatrzymano 10 osób

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego z Krakowa wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej rozbili międzynarodową, zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przemytem zza wschodniej granicy oraz wprowadzaniem do obrotu na terenie prawie całej Polski hurtowych ilości wyrobów tytoniowych. Zatrzymano 10 członków grupy i zabezpieczono około 1 mln. sztuk nielegalnych papierosów oraz skażony alkohol.

  więcej

 • Pijany kierowca na A4. Próbował przekupstwa

  KRÓTKO

  Zatrzymany na autostradzie A-4 nietrzeźwy kierowca Mazdy, chciał wręczyć łapówkę policjantom. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

  więcej

 • Kradzież 100 ton żwiru z Raby

  KRÓTKO

  Wczoraj /25.11.2013r./ około godz. 8.45 dyżurny Komisariatu Policji w Niepołomicach został powiadomiony o tym, że w Kłaju z koryta rzeki Raby wydobywany jest prawdopodobnie nielegalnie żwir. Podejrzenia okazały się słuszne...

  więcej

 • Awanturnik miał... 8 promili! Policja uratowała mu życie

  Mężczyzna trafił do szpitala

  Policjanci wezwani na interwencję uratowali życie 36-letniemu mężczyźnie, który stracił przytomność. Badanie szpitalne wykazało 8 promili alkoholu w jego organizmie.

  więcej

 • Magazyn z narkotykami na osiedlowym parkingu

  Przestępcy trzymali narkotyki w samochodzie

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Krakowie 2 mężczyzn, powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców podejrzanych o produkcję środków psychotropowych. W samochodzie, z którego sprawcy zrobili magazyn na środki odurzające znaleziono 4,5 kg narkotyku pFPP. Policjanci zabezpieczyli także maczety, bagnet i pojemnik z gazem obezwładniającym.

  więcej

 • Niepołomice: 23-latek demolował auto

  KRÓTKO

  W piątek /15.11.13r./ ok. godz. 23.30 dyżurny Komisariatu Policji w Niepołomicach otrzymał zgłoszenie, że w centrum miasta jakiś mężczyzna demoluje samochód osobowy.

  więcej

 • Kłaj: Pijany kierowca uciekał przed policją

  KRÓTKO

  W niedzielne popołudnie na terenie Kłaja policjanci zamierzali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego seatem. Na widok radiowozu kierujący zamiast zatrzymać się, przyspieszył i zaczął uciekać.

  więcej

 • Tragiczny wypadek na DK7 w Lubniu. 3 osoby nie żyją

  Czołowe zderzenie na DK7

  Dziś (19 listopada) przed godz. 11 doszło do czołowego zderzenia rosyjskiej ciężarówki z vanem jadącym w stronę Krakowa na zakopiance w miejscowości Lubień (pow. myślenicki). Trzy osoby nie żyją.

  więcej

 • Rzucił się na policjantów. Kolejny kierowca na haju

  KRÓTKO

  13 listopada, krakowscy policjanci poszukiwali tira i jego 22-letniego kierowcy, który twierdził, że został napadnięty i porwany. Okazało się, że nic takiego nie miało miejsca, tir stoi zaparkowany przy ul. Zakopiańskiej a kierujący jest najprawdopodobniej pod wpływem amfetaminy. Dzisiaj ( tj. 18.11.) na ul. Kosynierów w Krakowie około godz.11, doszło podobnego zdarzenia...

  więcej

 • Wadowice: Złomiarze kradną... szyny kolejowe

  Zatrzymano mężczyznę, policja szuka jego wspólników

  Dziś w nocy, około godz. 4 nad ranem, w Radoczy na ul. Kolejowej policjanci zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który na wyłączonym z eksploatacji szlaku kolejowym Wadowice-Spytkowice, kradł szyny kolejowe...

  więcej

 • Wieliczka: Zaczepiał dziewczynki i się obnażał

  KRÓTKO

  Wieliccy policjanci otrzymali dzisiaj zgłoszenie o zaczepianiu dziewczynek przez obnażającego się mężczyznę, który pojawił się przy ulicy Moniuszki w Wieliczce.

  więcej

 • 65-latek z Gdowa gwałcił starsze kobiety

  Wielicka policja ujęła mężczyznę po kilku latach

  Wieliccy policjanci zatrzymali 65-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Gdów (pow. wielicki), podejrzewanego o zgwałcenia starszych kobiet.

  więcej

 • TIRowiec na haju - myślał, że go porwali

  Mężczyzna odpowie za jazdę pod wpływem narkotyków

  KRAKÓW. 22-letniemu kierowcy tira, który był pod wpływem narkotyków, wydawało się że go napadli i porwali. Postawił na nogi połowę krakowskiej policji...

  więcej

 • Wypadek w Targowisku, 2 osoby ranne

  KRÓTKO

  POWIAT WIELICKI. Podczas minionego długiego weekendu doszło do dwóch wypadków drogowych. Ranne zostały cztery osoby.

  więcej

 • Śmiertelny wypadek w Wieliczce

  KRÓTKO

  Do kolejnego tragicznego wypadku doszło wczoraj w Wieliczce na DK94 (dawnej „czwórce”) tuż przed godz. 18:00.

  więcej

 • Niepołomice: Zabił i zakopał psa w ogródku

  Mężczyzna został zatrzymany przez policję

  Wczoraj policjanci z Niepołomic zatrzymali 60-letniego mężczyznę. Z posiadanych informacji wynikało, że zabił psa ze szczególnym okrucieństwem i zakopał w ogródku. Fot. Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

  więcej

 • Pirackie programy w agencji reklamowej

  Właścicielom grozi grzywna i do 5 lat więzienia

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zabezpieczyli w jednym z biur w Krakowie dyski twarde z nielegalnymi programami służącymi obróbce grafiki znanej firmy. Wstępne straty oszacowano na około 45 tysięcy złotych.

  więcej

 • Wytwórnia pirackich płyt zlikwidowana

  Zatrzymano dwójkę wspólników

  Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwie osoby podejrzewane o nielegalną produkcję. Suma strat producentów oszacowana została na kwotę prawie 200 tysięcy złotych.

  więcej

 • Śmiertelny wypadek w Niegowici

  KRÓTKO

  Do wypadku doszło wczoraj /29.10.13r./ około godz. 17:40 w Niegowici (powiat wielicki). Zginęła 63-letnia kobieta.

  więcej

 • Małopolska: Pedofil wykorzystał 10-latka

  Mężczyzna niedawno siedział w więzieniu za podobne przestępstwa

  Małopolscy policjanci w niecałe 24 godziny po zdarzeniu, zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który wykorzystał seksualnie dziecko. Człowiek ten zaledwie we wrześniu br. opuścił zakład karny, gdzie odsiadywał wyrok za takie samo przestępstwo!

  więcej

 • Wieliczka: Grafficiarz ujęty na gorącym uczynku

  KRÓTKO

  WIELICZKA. Wczoraj tuż przed godz. 20:00 w Wieliczce na ul. Sienkiewicza Policjanci patrolujący miasto otrzymali informację o możliwym niszczeniu ścian budynku – poprzez malowanie napisów sprayem.

  więcej