Wydarzenia

 • W błocie i deszczu na meczu Polska-Rosja - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Mecz Polski z Rosją oglądało w krakowskiej Fun-Zonie około 10 tys. kibiców - a więc znacznie mniej niż spotkanie z Grecją. Zapewne przez pogodę - od rana przelotnie padało, a na Błoniach zrobiło się błoto. Ale ci, którzy przyszli, nie żałowali gardeł. Emocje były ogromne i na brzydką aurę szybko przestano zważać.

  więcej

 • Boniek u Wlochów w 'Żaczku' - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Były reprezentant Polski i niezwykle popularny we Włoszech były piłkarz Juventusu Turyn Zbigniew Boniek był wczoraj na specjalnej konferencji w krakowskiej Casa Azzurra.

  więcej

 • Kraków kibicuje Anglii - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Spośród trzech zespołów trenujących w Krakowie kibice najwięcej sympatii mają chyba do Anglików. Bo są najbardziej dostępni, chętnie rozdają autografy i pozują do wspólnych zdjęć.

  więcej

 • Euro: 15 tys. kibiców na Błoniach - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Jak poinformowała dziś policja, w krakowskiej Fun Zone na błoniach piątkowy mecz Polska-Grecja oglądało około 15 tys. kibiców, a przez cały dzień przewinęło się tam 20 tys. ludzi.

  więcej

 • Spottersi z Anglii i Holandii wspierają policję

  Zabezpieczenie turnieju EURO 2012

  Policjanci z Anglii, Holandii i Danii wspierają małopolskich policjantów w czuwaniu nad bezpieczeństwem w czasie wydarzeń towarzyszących rozgrywkom Euro 2012.

  więcej

 • W weekend Święto Chleba w Krakowie

  8. Małopolski Festiwal Smaku

  W najbliższy weekend półfinał 8. Małopolskiego Festiwalu Smaku zawita do Krakowa. Początek w sobotę o godzinie 9.00, zakończenie w niedzielę o 17-stej. W u roczystym otwarciu wezmą udział kardynał Stanisław Dziwisz, Wojciech Kozak - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego oraz prof. Jacek Majchrowski - Prezydent  Miasta Krakowa. A potem kulinarna uczta dla wszystkich smakoszy.

  więcej

 • Anglicy dotarli do Krakowa. I zaskoczyli! - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Niezwykłą niespodziankę zgotowali angielscy piłkarze zgromadzonym na płycie lotniska dzieciom. Wbrew zaleceniom UEFA wyszli do młodych kibiców, by rozdawać im autografy.

  więcej

 • Euro 2012: Słonica Citta stawia na Polskę! - foto

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Słonica Citta z krakowskiego Zoo dzisiaj punktualnie o godz. 12 wskazała kto jej zdaniem zwycięży w meczu otwarcia EURO 2012 czyli pojedynku Polska - Grecja. Typuje zwycięstwo gospodarzy.

  więcej

 • 11 tys. osób oglądało trening Włochów - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  11 tysięcy kibiców przyszło na pierwszy otwarty trening reprezentacji Włoch na stadionie Cracovii. Włosi weszli na boisko zaraz po przylocie do Polski - prosto z samolotu wsiedli do autokaru i pojechali na stadion. Do Wieliczki, gdzie mają swoją bazę noclegową, pojechali późnym wieczorem.

  więcej

 • Kraków: Strefa kibiców na finiszu - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Na Krakowskich Błoniach powstaje ogromna strefa kibica - największa w mieście i Małopolsce. Na 30 tys kibiców oczekiwać będą liczne atrakcje i ogromny telebim...

  więcej

 • Ruszyło centrum prasowe Włochów - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  W Domu Studenckim Żaczek śpią, w Rotundzie odpoczywają, na dziedzińcu Żaczka pracują. Włoscy dziennikarze otworzyli Casa Azzurra – Dom Niebieskich czyli Centrum Prasowe reprezentacji Włoch.

  więcej

 • Holendrzy grali z dzieciakami - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Cała reprezentacja Holandii pojawiła się wczorajszego popołudnia w Bronowicach na otwarciu pierwszego w Polsce boiska wybudowanego przez Fundację Johana Cruyffa. Wybudowane od zera ma sztuczną trawę, jest ogrodzone płotem, ma metalowe bramki i... oświetlenie czerpiące emergię z promieni słonecznych. Jest piękne.

  więcej

 • A4 Katowice-Kraków przygotowana do Euro 2012

  Droga gotowa na przyjazd kibiców

  Tydzień przed rozpoczęciem mistrzostw EURO 2012, na A4 Katowice-Kraków zlikwidowano utrudnienia wynikające z modernizacji wiaduktów: przed terminem został zakończony remontu wiaduktu w Mysłowicach, a na remontowanym wiadukcie Węzła Chrzanów przywrócono obustronny ruch. Jak zapewnia zarządca drogi, prace związane z poszerzaniem placu poboru opłat w Mysłowicach oraz przy modernizacji wiaduktu w pobliżu Balic, gdzie zachowano po dwa pasy ruchu, będą tak prowadzone, aby ich skutki nie były odczuwalne dla użytkowników autostrady.

  więcej

 • Miss Polonia 2012 Ziemi Sądeckiej - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  19-letnia Anna Lipińska z Nowego Sącza została wybrana Miss Polonia 2012 Ziemi Sądeckiej. Tytuł I wicemiss trafił do Gabrieli Olszak, a II wicemiss została Magdalena Pietrzyk. Konkurs przeprowadzono 2 czerwca w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.

  więcej

 • Euro 2012: Holendrzy już w Krakowie - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  W Krakowie zaczyna się szaleństwo z EURO 2012. Jako pierwsi na lotnisku Airport Kraków w Balicach zameldowali się Holendrzy. Ogromny Boening 737 linii Transavia.com przywiózł cała reprezentację Pomarańczowych, działaczy tamtejszej Federacji wraz z całym zapleczem technicznym.

  więcej

 • Król Kurkowy na rok 2012 - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Przedsiębiorca i były oficer WP Kazimierz Loranc został Królem Kurkowym AD 2012. W czasie zawodów strzeleckich Towarzystwa Strzeleckiego Bractwa Kurkowego w Krakowie właśnie on dokonał ustrzelenia kura.

  więcej

 • Smoki grały w piłkę na Wiśle - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Na zakolu Wisły kilkanaście tysięcy ludzi oglądało w sobotę wieczorem Wielką Paradę Smoków. Tegoroczne widowisko było poświęcone sąsiadom Polski. Największe uznanie zyskały piękne dwa smoki które - jak przystało na gospodarzy EURO 2012 - grały w piłkę :-).

  więcej

 • Holendrzy wybudowali w Krakowie boisko - zdjęcia

  Orange Cruyff Cort w Krakowie

  Przy Szkole Podstawowej nr 93 im. Lucjana Rydla trwają ostatnie przygotowania do uroczystego otwarcia Orange Cruyff Cort czyli boiska dla dzieci, które wybudowała Fundacja Johana Cruyffa - jednego z najwybitniejszych piłkarzy w historii.

  więcej

 • Srebra Edynburga w Krakowie - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  W niezwykły sposób zaprezentowała się Szkocja na wystawie "Srebra Edynburga" w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Pokazano prace współczesnych wyrobów szkockich złotników którzy wykonali swoje dzieła pod okiem projektantów którymi miedzy innymi byli Sean Connery czy Evan McGregor.

  więcej

 • Tłumy chętnych po wejściówki na treningi Anglii, Holandii i Włoch - wideo

  W obiektywie Malopolanin.pl

  W sobotę od rana rozdawano w Krakowie darmowe specjalne wejściówki na otwarte treningi reprezentacji Anglii, Holandii i Włoch, które trenować będą na stadionach Wisły, Cracovii i na Suchych Stawach. Chętnych nie brakowało...

  więcej

 • Niemieccy piłkarze w Auschwitz - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Kilka reprezentacji narodowych grających na EURO 2012 zapowiedziało wizyty swoich oficjalnych delegacji w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz Birkenau. Pierwsi przybyli tutaj piłkarze i działacze federacji niemieckiej.

  więcej

 • Miss Małopolski 2012 w Oświęcimiu - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  22-letnia Katarzyna Krzeszowska z Krynicy-Zdroju (na zdjęciu obok) zdobyła tytuł Miss Małopolski 2012. Była niekwestionowaną bohaterką sobotniej gali w Oświęcimskim Centrum Kultury - trafiły do niej także szarfy Miss Internetu oraz Miss GlamuR.

  więcej

 • Dni Owada w Krakowie. Spróbuj larwy! - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Jeszcze w niedzielę na Uniwersytecie Rolniczym trwać będą XII ogólnopolskie Dni Owada "Pracowity jak trzmiel". Można zobaczyć okazy z najróżniejszych stron świata oraz... spróbować np. karaczana w głębokim oleju, larwy z ryżem :-).

  więcej

 • Cenny dar dla wielickiego Muzeum

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Zbiory Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka wzbogaciły się o cenną kolekcję obrazów wartą ok. 350 tys. zł, którą podarował znany Wieliczanin, dr Stanisław Sęk.

  więcej

 • Stadion Hutnika gotowy na przyjęcie Anglików

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Zakończyła się modernizacja Stadionu Miejskiego Suche Stawy w Krakowie na potrzeby centrum treningowego piłkarskiej reprezentacji Anglii podczas EURO 2012.

  więcej

 • Kraków: Policja usunęła 'oburzonych' z Rynku

  W obiektywie Malopolanin.pl

  W piątek rano około godz. 6.00 funkcjonariusze policji oraz straży miejskiej z pomocą pracowników Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu usunęli z płyty krakowskiego rynku oburzonych oraz ich obozowisko.

  więcej

 • Rozpoczął się proces ws śmierci 'Człowieka'

  W obiektywie Malopolanin.pl

  KRAKÓW. Po ponad roku od wydarzeń z 17 stycznia 2011 kiedy to grupa kilkunastu mężczyzn zakatowała na śmierć na jednym z krakowskich osiedli Tomasza Cz. rozpoczął się proces 11 oskarżonych o ten czyn. Przebiega przy nadzwyczajnych środkach ostrożności.

  więcej

 • Krakowscy 'Oburzeni' na Rynku - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Tuż obok Pomnika Mickiewicza od kilku dni koszuje kilkanaście osób. To ekolodzy, protestujący przeciw m.in. przeciw budowie spalarni zwłok w Podgórkach Tynieckich. Krakowianie już ich nazwali krakowskimi "Oburzonymi". Protest ma trwać tydzień.

  więcej

 • Citta będzie przewidywać wyniki meczów

  W obiektywie Malopolanin.pl

  33-letnia słonica Citta z krakowskiego zoo będzie przewidywać wyniki meczów EURO 2012. Wynik pierwszego meczu Citta przewidzi 8 czerwca.

  więcej

 • Protest taksówkarzy w Krakowie - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  O godz. 7.30 z płyty starego lotniska przy os. Dywizjonu 303 w Krakowie ruszył protest taksówkarzy. Brało w nim udział około 120 samochodów. Taksówkarze sprzeciwiają się planowanej przez rząd deregulacji i "uwolnieniu" dostępu do ich zawodu.

  więcej