Wydarzenia

 • 'Biuro w Ruchu' w Małopolsce

  Poseł Łukasz Gibała jeździ w mobilnym biurze

  W sobotę 21 lipca w Niepołomicach i w Bochni, 22 lipca w Skawinie i w Wieliczce - to plan na weekend posła Łukasza Gibały. Przyczepy kempingowe z logo partii to znak rozpoznawczy akcji  „Biuro w Ruchu”. Mobilne biura poselskie to  akcja przeznaczona przede wszystkim dla mieszkańców miejscowości, w których nie ma biur poselskich.

  więcej

 • Nie będzie dotacji dla Radgoszczy z budżetu państwa

  Gmina starała się o 48 tys. zł dla 13 gospodarstw

  Gmina Radgoszcz zwróciła się do wojewody małopolskiego o dotację z budżetu państwa w wysokości 48 tys. zł dla 13 gospodarstw, w których budynki uszkodzone zostały przez silny wiatr i grad. W Urzędzie Wojewódzkim tłumaczą jednak, że nawałnice nie miały charakteru klęski żywiołowej, a skala uszkodzeń w gminie jest zbyt mała, aby poszkodowani mogli otrzymać pieniądze.

  więcej

 • Wakacyjny konkurs fotograficzny

  'Wykadruj inwestycje. Pokaż efekty MRPO'

  Ciekawy konkurs fotograficzny proponuje na wakacje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Departament Funduszy Europejskich. Konkurs "Wykadruj inwestycje. Pokaż efekty Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego!" ma zachęcić do odnajdywania w miejscach letniego wypoczynku inwestycji zrealizowanych przy udziale środków unijnych z MRPO.

  więcej

 • IMGW: Po południu burze z gradem

  Ostrzeżenie

  Niepokojące ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W czwartek po południu w Małopolsce przewidywane są burze, lokalnie z opadami gradu. Opady deszczu wyniosą punktowo do 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach od 70 do 90 km/godz.

  więcej

 • Małopolskie gminy wysoko w rankingu 'Rz'

  Przegląd prasy

  Dziennik Rzeczpospolita opublikował coroczny ranking samorządów. Wysokie pozycje w kategorii gmin miejsko-wiejskich zajęły Dobczyce i Niepołomice, w kategorii gmin wiejskich Zabierzów i Zielonki. Tarnów został uznany za najbardziej innowacyjne miasto na prawach powiatu, a Szczurowa najbardziej innowacyjną gminą wiejską. Najwięcej gmin-finalistów rankingu Rzeczpospolitej pochodzi właśnie z Województwa Małopolskiego.

  więcej

 • Kraków: Finał 69. TdP w ogromnej ulewie - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Finał 69. Tour de Pologne oznaczał dla Krakowa oprócz prestiżu i obecności na antenach TVP oraz Eurosportu także duże korki. Kolarze kończyli wyścig poniedziałkowym kryterium po ulicach stolicy Małopolski.

  więcej

 • Burmistrz Myślenic oskarżony o korupcję

  Akt oskarżenia trafił już do sądu

  Burmistrz Myślenic został oskarżony o przyjęcie łapówki oraz oszustwa przy budowie boisk ze sztuczną murawą w mieście. Oprócz niego na ławie oskarżonych zasiądzie m.in. szef spółki która wygrała przetarg oraz dwóch innych pracowników firmy.

  więcej

 • Powrót A. Radwańskiej z Wimbledonu - zdjęcia

  Powiatanie na lotnisku w Balicach

  Ogromne tłumy dziennikarzy witały we wtorkową noc na lotnisku w Balicach Agnieszkę Radwańską wracającą do Krakowa z turnieju na Wimbledonie. Kibiców ze względu na porę nie było wielu, ale przedstawiciele prasy stawili się w takiej liczbie, że - jak relacjonuje nasz fotoreporter - trzeba było wprost toczyć "walkę" o dobrą pozycję do zrobienia zdjęcia. - Kilka razy witałem naszą tenisistkę, gdy wracała po zwycięskich turniejach,  ale tak nie było nigdy! No ale powiedzmy sobie szczerze - takiego sukcesu też jeszcze nie było :-).

  więcej

 • 38 mln zł na szpitale w Krakowie i Tarnowie

  Energia odnawialna w trzech małopolskich lecznicach

  KRAKÓW-TARNÓW. Krakowski szpital im. L. Rydygiera, szpital specjalistyczny Jana Pawła II oraz szpital wojewódzki św. Łukasza w Tarnowie – to trzy małopolskie lecznice, które otrzymają w sumie ponad 38 mln zł z Funduszu Szwajcarskiego na modernizację instalacji grzewczych i wykorzystanie energii odnawialnej.

  więcej

 • 41-latek utonął w Kryspinowie

  Wypadek nad wodą

  W sobotę po południu w zbiorniku wodnym w Kryspinowie utonął mężczyzna. Zgłoszenie przekazała przypadkowa osoba wypoczywająca nad wodą, która powiadomiła policję natychmiast gdy zobaczyła bezwładnie płynącego człowieka, nie dającego oznak życia. Niestety mężczyzny nie udało się uratować, lekarz który przybył na miejsce stwierdził zgon.

  więcej

 • Włosi po Finale wrócą do Wieliczki! Będzie feta?

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Setki wieliczan żegnały w sobotę rano reprezentację Italii wyjeżdżającą z hotelu Turówka na finałowy mecz EURO 2012 do Kijowa, gdzie w niedzielę Włosi zmierzą się z Hiszpanią. Jak się okazało, to nie było ostateczne pożegnanie, bo według najnowszych ustaleń, włoska reprezentacja po finale jeszcze do Wieliczki wróci (bez względu na wynik meczu). I dopiero w poniedziałek poleci do Rzymu.

  więcej

 • Wieliczka w finale EURO2012. A w sobotę pożegnanie

  Stacjonujący tu Włosi zagrają w wielkim finale

  Stacjonująca w podkrakowskiej Wieliczce reprezentacja Włoch wygrała czwartkowy półfinał z Niemcami i dotarła do wielkiego finału Euro 2012. Wracający z meczu autokar witało w Wieliczce 200 fanów wraz z towarzyszącą orkiestrą.

  więcej

 • Nowy dworzec Kraków Główny - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Kończy się jedna z najdłużej prowadzonych inwestycji w stolicy Małopolski - budowa nowego Dworca PKP Kraków Główny. Historia tego projektu sięga głębokiej komuny. Pierwsze płyty pod przyszły dworzec, który znajduje się w podziemiu wylano już... 30 lat temu.

  więcej

 • Dla nich koniec Euro. Anglicy opuścili Kraków

  W obiektywie Malopolanin.pl

  KRAKÓW. Po przegranym ćwierćfinałowym meczu z Włochami (w karnych 2:4) angielskiej reprezentacji nie pozostało nic innego jak zwijać się do domu. W poniedziałkowe południe piłkarze rozpoczęli opuszczać Hotel Stary. Ku rozpaczy licznych kibiców żaden nie zatrzymał się na rozdawanie autografów. Tylko menager zespołu przyniósł dla obsługi hotelu i ochrony kilka koszulek reprezentacji Anglii. A tymczasem Włosi w Wieliczce szykują się na półfinał z Niemcami...

  więcej

 • Krakowskie Euroderby dla Włochów - emocje fanów

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Niezwykłe emocje przeżywali fani zgromadzeni w strefie kibica zorganizowanej przez Galerię Krakowską na Placu Jeziorańskiego przed budynkiem Dworca Głównego. Największą część publiczności stanowili Polacy (głównie kibicujący Wyspiarzom), ale było tam również bardzo dużo Włochów oraz Anglików - studiujących lub pracujacych w Krakowie.

  więcej

 • Pożar w fabryce Emalia w Olkuszu. Duże straty

  Walka z ogniem trwała 4 godziny

  15 wozów strażackich, w sumie około 70 strażaków, walczyło w sobotę z pożarem hali fabryki Emalia S.A. w Olkuszu. Akcja gaśnicza trwała 4 godziny. W pożarze nikt nie ucierpiał, ale straty są gigantyczne.

  więcej

 • Anglia i Włochy: Dziś 'krakowskie euroderby' - zdjecia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Ostatnie godziny w Krakowie drużyny reprezentacyjne Anglii i Włoch spędziły na konferencjach prasowych i utajnionych treningach. Jeszcze w piątek rano wiadomo było o otwartej dla mediów sesji treningowej Włochów, ale po południu została odwołana. W sobotę Anglicy odbyli swój ostatni trening w Krakowie - równie "tajny".

  więcej

 • Wieliczka: Sposób na upał - kąpiel w fontannie

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Wielicka strefa kibica w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym Solne Miasto ma coś, czego inne "fan zony" mogą jej pozazdrościć: fontannę! W upalne dni, takie jak wczoraj, staje się ona miejscem ulgi i zabaw dzieci.

  więcej

 • Gigantyczna lasagne w Wieliczce - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Miała 26 metrów długości, 5,5 metra szerokości i ważyła ponad 4,8 tony! Gigantyczną lasagne bolognese upieczono wczoraj w Centrum Kibicowania w Wieliczce, która gości piłkarską reprezentację Italii.

  więcej

 • Krakowski ćwierćfinał w Kijowie

  W obiektywie Malopolanin.pl

  EURO 2012. Dwie drużyny, które za bazę obrały sobie Kraków i Wieliczkę, spotkają się w niedzielę w ćwierćfinale turnieju. A to oznacza, że będziemy mieć "swojego" (trenującego w Małopolsce) półfinalistę. Włochów, albo Anglików. Bo Holendrzy już pojechali do domu...

  więcej

 • Otwarto nowy budynek AGH - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  KRAKÓW. We wtorek otwarto nowy budynek AGH Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki. Budynek powstał w niecałe dwa lata na terenie kompleksu AGH pomiędzy Czarnowiejską a Reymonta.

  więcej

 • Kraków: Manifestacja za alkoholem - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  W miniony weekend "Nowa Prawica" zorganizowała w Krakowie ni to manifestację, ni to flash mob, ni to nie wiadomo co, w sprawie dostępności alkoholu na Rynku. Według nich nasze państwo robi wszystko aby wyrzucić handel alkoholem poza centra miast.

  więcej

 • Muzeum Historii w połowie po remoncie

  W obiektywie Malopolanin.pl

  W zeszłym tygodniu w Pałacu Krzysztofory odbyła się uroczystość oddania do użytku budynku Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Budynek był od kilku lat w remoncie.

  więcej

 • Reprezentacja Anglii zwiedzała Kraków - foto

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Sobotę reprezentacja Anglii poświeciła na odsypianie wyjazdu na zwycięski mecz ze Szwedami. Dzień zaczął się dla nich nietypowo bo od alarmu przeciwpożarowego w pobliskiej Kamienicy Szołajskich. Przed Hotel Stary na ul. Szczepańskiej na syrenie podjechały trzy wielkie samochody pożarowe. Na szczęście alarm okazał się fałszywy.

  więcej

 • Polska-Czechy na Błoniach - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Blisko 20 tys. fanów (najwięcej jak do tej pory) zebrało się w krakowskiej Fun Zonie na Błoniach, by oglądać w sobotę mecz Polska- Czechy. Wszyscy wymalowani, wszyscy biało-czerwoni i wszyscy z wielkimi nadziejami...

  więcej

 • Polska-Czechy: Słonica Citta stawia na remis

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Słonica Citta z krakowskiego Zoo stawia na remis w sobotnim meczu Polski z Czechami. Na szczęście do tej pory była beznadziejną wróżką!

  więcej

 • Czwartek: Dziś znów intensywne deszcze

  Ostrzeżenie meteo

  Po ulewach minionej nocy, także na dziś Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie przewiduje bardzo mocne opady deszczu i burze w Małopolsce. Spadnie nawet do 50 litrów wody na metr kwadratowy.

  więcej

 • Protest związkowców TESCO - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  KRAKÓW. Przedstawiciele 5 związków zawodowych protestowali w środę przed krakowską siedzibą TESCO przeciwko zwolnieniom, brakowi podwyżek i złemu traktowaniu pracowników.

  więcej

 • Inwestorzy w Bochni, Zatorze i Wolbromiu

  Trzy nowe zezwolenia KPT

  Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał kolejne trzy zezwolenia na działalność w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Otrzymały je firmy: Bilstein Polska sp. z o.o., Werner Kenkel Południe spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. oraz Hat-Trick. Są to 104., 105. oraz 106. zezwolenia wydane przez KPT od początku istnienia spółki.

  więcej

 • Feta pod Pomnikiem Mickiewicza - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Kilkuset kibiców po zakończonym meczu Polska – Rosja przeszło z Fun Zony na Rynek Główny, by dobrą grę Polaków i wynik (1:1) fetować pod Pomnikiem Adama Mickiewicza. Było bardzo głośno, ale spokojnie, służby mundurowe nie odnotowały żadnych incydentów. Po północy kibice rozeszli się do pubów i ogródków kawiarnianych.

  więcej