Wydarzenia

 • Kraków: Małopolskie Święto Konia - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Przez dwa dni na Krakowskich Błoniach królowały konie. Urząd Marszałkowski zorganizował Małopolskie Święto Konia. Można było podpatrzeć musztrę ułańską, skoki przez przeszkody, zobaczyć różne rasy koni, a dzieciaki mogły pojeździć na kucykach...

  więcej

 • Prof. Piotr Gliński w Krakowie - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Kandydat PiS na funkcję "premiera technicznego" prof. Piotr Gliński był wczoraj w Krakowie. Pretekstem było spotkanie z nauczycielami z okazji Dnia Nauczyciela i Święta Edukacji Narodowej.

  więcej

 • Płomień prawdy w Krakowie - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Do Krakowa dotarł "Płomień prawdy" czyli światowa akcja zbierania podpisów w sprawie protestu wobec tego, co dzieje się w Tybecie. Listy mają potem trafić do ONZ.

  więcej

 • Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Ponad 3 tys osób z całej Polski, ale głównie z Krakowa i okolic, wzięło udział w niedzielnym Marszu dla Życia i Rodziny w Krakowie.

  więcej

 • W piątek Małopolska Noc Naukowców

  W Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i Niepołomicach

  Już po raz szósty - 28 września - w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i Niepołomicach odbędzie się Małopolska Noc Naukowców. W organizację tego niezwykłego wydarzenia zaangażowanych jest w tym roku aż 36 wydziałów małopolskich szkół wyższych.

  więcej

 • A4 z Krakowa do Tarnowa jeszcze w tym roku?

  Trasa będzie przejezdna, ale jeszcze nie ukończona

  - Do końca roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce dopuścić do ruchu 57-kilometrowy odcinek autostrady A4 między Szarowem (do którego można już dojechać z Krakowa) a Tarnowem - poinformował serwis gazeta.pl.

  więcej

 • 1 mln zł dla Wieliczki na nowe targowisko

  W całej Małopolsce 19 takich dotacji

  Dziś wicemarszałek Wojciech Kozak przekazał władzom gminy Wieliczka promesę gwarantującą 1 mln zł dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na projekt pn. „Przebudowa placu targowego przy ul. Bednarka w Wieliczce”.

  więcej

 • Pociągi Kraków-Rzeszów pojadą szybciej

  Skanska umocni fundamenty torów

  Prawie 22 mln zł będzie kosztowało wzmocnienie fundamentów torów na trasie Biadoliny-Bogumiłowice w powiecie tarnowskim. Na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych wykona je Skanska. Inwestycja jest częścią modernizacji linii kolejowej Kraków-Rzeszów. Po zakończeniu wszystkich prac na tym odcinku z Krakowa do Rzeszowa będzie można dojechać pociągiem w 75 minut, a do Tarnowa w 37 minut.

  więcej

 • Zakaz sprzedaży czeskiego alkoholu

  W Czechach 19 osób zmarło po spożyciu trucizny

  W niedzielę, 16 września Główny Inspektor Sanitarny wprowadził na terenie całej Polski zakaz obrotu alkoholem pochodzącym z Republiki Czeskiej. Zakaz dotyczy napojów o zawartości powyżej 20 proc. alkoholu, czyli nie obejmuje piwa ani wina. Decyzja została wydana na miesiąc.

  więcej

 • Fotoradar zrobi zdjęcie i sprawdzi właściciela

  Lista nowych fotoradarów

  19 nowych fotoradarów stanie na drogach Małopolski. Mają być częścią super nowoczesnego systemu, który automatycznie zczyta numery rejestracyjne, sam ustali właściciela pojazdu i przygotuje całą dokumentację potrzebną do wysłania delikwentowi...

  więcej

 • Bochnia-Brzesko: Bez unijnej kasy na łączniki?

  Przegląd prasy

  Będą unijne dotacje na małopolskie inwestycje kolejowe, ale na małopolskie drogi - w tym na łączniki autostradowe m.in. w Bochni i Brzesku - już niekoniecznie. Ministerstwo transportu obiecuje jedynie, że "jeszcze raz przeanalizuje" wnioski w tej sprawie...

  więcej

 • Nowość w Wieliczce: Trasa Górnicza - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  To będzie niewątpliwie hit turystyczny Kopalni Soli w Wieliczce. Po wielu latach przygotowań, remontów i prób, wczoraj uroczyście otwarto tu Trasę Górniczą, która rozpoczyna się w samym centrum Wieliczki w udostępnionym i odremontowanym Szybie Regis. Zwiedzanie od soboty - a u nas zdjęcia już dzisiaj :-).

  więcej

 • Kraków: Policja rozbiła grupę skimmerów z Bułarii

  Skanowali karty, okradali konta

  Policja rozbiła grupę skimmerów okradających konta mieszkańców Krakowa. Zatrzymano 3 obywateli Bułgarii.

  więcej

 • Małopolska: Dziś możliwe burze z gradem

  Ostrzeżenie meteo

  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed silnymi burzami z gradem, które dziś po południu (środa, 22 sierpnia) mogą występować nad całą Małopolską.

  więcej

 • Wieliczka: Dachowanie w ogrodzenie

  KRÓTKO

  W niedzielę o godz. 13:45 w Niewiarowie (powiat wielicki) doszło do wypadku drogowego. 34-letnia kierująca renaultem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu fiatem...

  więcej

 • Targi Sztuki Ludowej na krakowskim Rynku

  W obiektywie Malopolanin.pl

  W Krakowie od czwartku trwają Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej w Krakowie. To jedna z  największych i najpełniejszych prezentacji polskiej sztuki ludowej oraz rękodzieła ludowego i artystycznego w Polsce.

  więcej

 • Kolorowe pierogi na festiwalu - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Po raz kolejny na Małym Rynku w Krakowie odbył się Festiwal Pierogów. Przez pięć dni liczne stoiska restauracji, producentów i pierogarni proponowały pierogi słodkie, ostre, mdłe, z owocami (truskawki, jagody, nawet banany!), z miesem, kapustą, szpinakiem, papryką...

  więcej

 • Kracik dyrektorem szpitala w Kobierzynie

  KRÓTKO

  Były burmistrz Niepołomic, a potem wojewoda małopolski Stanisław Kracik wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Psychiatrycznego im. Babińskiego w Kobierzynie - poinformował serwis gazeta.pl powołując się na nieoficjalne informacje.

  więcej

 • Limanowa: Wojewódzkie Święto Policji - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  W sobotę 28 lipca w Limanowej Małopolska Policja obchodziła swoje święto. Dla lokalnych policjantów było to święto podwójne. W dowód uznania dla ich pracy starosta limanowski Jan Puchała, stojący na czele Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru, przekazał im nowy sztandar ufundowany przez samorządowców.

  więcej

 • Oświęcim: Upadło biuro turystyczne 'Atena'

  Firma ogłosiła niewypłacalność

  Biuro podróży "Atena" z Oświęcimia złożyło w piątek w Małopolskim Urzędzie Marszałkowskim oświadczenie o niewypłacalności. Jeszcze w środę właścicielka biura przekonywała reporterów, że informacje o kłopotach "Ateny" podawane przez RMF FM są nieprawdziwe, a jej firma została przez dziennikarzy skrzywdzona.

  więcej

 • Biuro podróży Atena działa

  Awaria komputerów w biurze podróży

  W środę jedna z największych stacji radiowych w kraju podała, iż klienci Biura Podróży Atena "zaczęli skarżyć się, że biuro nie zwraca pieniędzy za wycieczkę, która nie doszła do skutku a poza tym ani telefonicznie ani poprzez Internet nie można nawiązać kontaktu z właścicielami". Informacja była niepokojąca, a ponadto na stronie internetowej biura ukazała się informacja o awarii komputerów.

  więcej

 • Kamizelki odblaskowe dla krakowian i turystów

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Kilkunastu działaczy Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" rozdawali w środę na ulicach Krakowa kamizelki odblaskowe krakowianom i turystom. Pretekstem dla tej akcji był Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Rozdano około 100 kamizelek.

  więcej

 • Palikot z 'Gazetą Polską' - wspólnie

  W obiektywie Malopolanin.pl

  To było pewnym zaskoczeniem. Jednak okazało się, że w Polsce są takie sprawy, które potrafi zbliżyć ogień z wodą a Palikota z "Gazetą Polską". W poniedziałek w Krakowie odbyła się demonstracja w sprawie nowelizacji Prawa o zgromadzeniach. Uczestnikami byli członkowie różnych organizacji politycznych i społecznych.

  więcej

 • Bezpieczeństwo motocyklistów. Start kampanii

  W obiektywie Malopolanin.pl

  "A+B = Absolutnie Bezpieczni" - pod takim hasłem Stalexport Autostrada Małopolska S.A. rozpoczyna kampanię promującą bezpieczne zachowania na drodze wśród motocyklistów i kierowców samochodów jako współużytkowników dróg. Partnerem akcji jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Motocyklistów MotoAutostrada. Rozpoczęcie kampanii miało miejsce w sobotę 21 lipca na Rynku Głównym w Krakowie.

  więcej

 • Złota Polska Muza dla Wojciecha Kilara

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Podczas Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie Wojciech Kilar obchodzący w tym roku 80. rocznicę urodzin otrzymał jedną z najbardziej prestiżowych nagród muzycznych Złotą Polską Muzę.

  więcej

 • Coca Cola 40 lat w Polsce - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  W Niepołomicach w zakładach Coca Cola HPC Polska odbyło się spotkanie z Dyrektorem Generalnym Coca Cola Polska Ahmedem Elafifi. W spotkaniu wzięli udział burmistrz Niepołomic Roman Ptak, politycy m.in. Józef Lassota, Joanna Senyszyn, dyrektor zakładów w Niepołomicach Krzysztof Put.

  więcej

 • Targi staroci na Rynku w Krakowie - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Kolekcjonerzy wystawili na sprzedaż od drobiazgów kuchennych poprzez ordery, militaria, pocztówki, obrazy, garnki, naczynia, porcelanę po maskę z Bali. Targi cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem szczególnie wśród turystów.

  więcej

 • Upadłość A-Z Finanse

  Brak informacji dla klientów

  Jedna z najbardziej znanych firm doradczych w branży finansowej w Krakowie działającej w całym kraju straciła płynność finansową. Do sądu we Wrocławiu trafiły dwa wnioski o upadłość biura. To kolejna nie trafiona inwestycja Domu Maklerskiego IDMSA. Wcześniej upadłość ogłosiły DSS, PBG i Sky Club.

  więcej

 • Obwodnica Dobczyc za ponad 56 mln zł

  W Dobczycach pojedziemy nową obwodnicą

  DOBCZYCE. Za 56,5 mln zł w Dobczycach wybudowano nową obwodnicę miasta. Na dzisiaj zaplanowano otwarcie drogi z udziałem marszałka Małopolski Marka Sowy. Tuż po otwarciu obwodnicy w Regionalnym Centrum Oświatowo - Sportowym zostaną wręczone honorowe obywatelstwa i tytuły zasłużonych dla ziemi dobczyckiej.

  więcej

 • Motocykliści zamanifestują w Krakowie i na A4

  Manifestacja na Rynku w Krakowie i na A4

  Losy motocyklistów i autostrady A4 Katowice-Kraków splatają się po raz kolejny. Już w najbliższą sobotę, na Rynku Głównym w Krakowie a następnie na bramkach w Balicach i w Mysłowicach, motocykliści zamanifestują rzeczy naprawdę dla nich ważne.

  więcej