Wydarzenia

 • Papież: Następne Dni Młodzieży w Krakowie!

  Ogromne wyróżnienie i szansa dla regionu

  Światowe Dni Młodzieży w 2016 r. odbędą się w Krakowie - taką informację ogłosił w niedzielę papież Franciszek podczas kończących się XXVIII Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Obok radości jest trzeźwa ocena: Małopolskę czeka ogromne wyzwanie organizacyjne.

  więcej

 • W Myślenicach można kąpać się w Rabie

  KRÓTKO

  Na podstawie badań wody przeprowadzonych w okolicy Górnego i Dolnego Jazu, Państwowy Inspektor Sanitarny w Myślenicach stwierdził, iż woda w rzece nadaje się do kąpieli.

  więcej

 • Wtorek: Pamiętać dla przyszłości - koncert

  Międzynarodowy koncert muzyki żydowskiej

  - „Na początek postawiliśmy na integrację, ale już we wtorek o godzinie 19 zapraszamy do Żydowskiego Muzeum Galicja na koncert” – mówi Joanna Chałupa, która od czwartku w Piekarach pod Krakowem pomaga w sprawnym przebiegu warsztatów muzycznych dla młodzieży z Polski, Niemiec i Słowacji. Zorganizowała je Fundacja im. ks. Siemaszki w ramach projektu „Pamiętać dla przyszłości” – „ Erinnern fuer die Zukunft”, a zajęcia prowadzi znakomity muzyk Manfred Lemm.

  więcej

 • Niepołomice: Następny inwestor. 80 miejsc pracy

  KRÓTKO

  Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał kolejne dwa zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Jedno z nich dostały Krakowskie Zakłady Wyrobów Papierowych Trefl-Kraków sp. z o.o., które zainwestują w podstrefie Niepołomice.

  więcej

 • Powiat wielicki: Zalanych 300 posesji

  A w Proszowicach zalana oczyszczalnia ścieków

  Według wstępnych szacunków po wczorajszych ulewach podtopieniu na terenie powiatu wielickiego uległo ok. 300 posesji i obiektów handlowych w gminach: miasto i gmina Wieliczka, miasto i gmina Niepołomice, gmina Kłaj, Biskupice  Gdów.

  więcej

 • Lewandowski na Coca Cola Cup w Krakowie - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Przez dwa dni (7-8 czerwca) krakowski rynek był areną zmagań młodych piłkarzy biorących udział w finałowej fazie turnieju Coca Cola Cup 2013. Na imprezie pojawili się też jej ambasadorowie: aktorka Ania Dereszowska i najlepszy polski piłkarz - Robert Lewandowski.

  więcej

 • Małopolska: Po ulewach trwa szacowanie strat

  Straty w rolnictwie i infrastrukturze

  W Małopolsce sytuacja meteorologiczna i hydrologiczna uległa ustabilizowaniu. Obecnie trwa szacowanie strat. W związku z intensywnymi burzami i silnymi wiatrami, jakie miały miejsce w ostatnim tygodniu, wojewoda małopolski podjął działania mające na celu udzielenie pomocy osobom, które ucierpiały w wyniku zjawisk atmosferycznych.

  więcej

 • Małopolska w deszczach. Raport o sytuacji

  Komunikat urzędu wojewódzkiego

  W ciągu ostatniej doby na skutek intensywnych opadów deszczu na terenie województwa małopolskiego doszło do lokalnych podtopień i strat  w infrastrukturze budowlanej i rolnej. Obecnie najtrudniejsza sytuacja jest na terenie powiatów miechowskiego, proszowickiego i krakowskiego.

  więcej

 • Ruszyła rekrutacja na AGH. Prawie 10 tys. miejsc

  Maturzyści mogą zgłaszać się do 3 lipca

  Od 3 czerwca do 4 lipca w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie trwa elektroniczna rejestracja kandydatów na studia. W roku akademickim 2013/14, w ramach studiów I stopnia, na AGH przyjętych zostanie łącznie (w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym) 9 850 studentów.

  więcej

 • Małopolski sukces: Będzie rozbudowa drogi S7!

  Budowa ruszy przed rokiem 2015

  Przed 2015 r. rozpocznie się rozbudowa drogi S7 na odcinku Lubień - Rabka oraz budowa drugiego odcinka wschodniej obwodnicy Krakowa. Potwierdził to minister Sławomir Nowak.

  więcej

 • Synoptycy: We wtorek nadal burze i deszcze

  Ostrzeżenie meteorologiczne

  Po wczorajszych intensywnych opadach deszczu, które przeszły nad Małopolską, także na dziś synoptycy przewidują ulewy, a nawet burze z gradem.

  więcej

 • Kadra Polski trenowała w Wieliczce - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Nasi reprezentanci w piłce nożnej wczoraj po południu przybyli do Wieliczki. Od kilku dni trwają przygotowania do bardzo ważnego meczu z Mołdawią (w najbliższą sobotę)w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata. Dziś sparing z Lichtensteinem.

  więcej

 • Po burzach w Małopolsce: Ponad 350 interwencji

  W poniedziałek nad województwem przeszły burze

  W związku z silnymi wiatrami, burzami i opadami deszczu, jakie miały miejsce w Małopolsce wieczorem i w nocy w poniedziałek 3 czerwca doszło do około 350 zdarzeń. Interwencje dotyczyły przede wszystkim powiatu miechowskiego i krakowskiego i polegały głównie na wypompowywaniu wody z posesji i usuwaniu powalonych drzew i konarów. Ewakuowano 30 osób.

  więcej

 • Start majówki: Na zakopiance korek na 60 km

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Pierwszy dzień wielkiej majówki tradycyjnie do szczęśliwych nie zaliczą kierowcy udający sie do Zakopanego i na Podtatrze. Już od wczesnych godzin porannych na "zakopiance" zaczął tworzyć się korek. Około południa sięgnął węzła komunikacyjnego w Lubniu...

  więcej

 • W Niepołomicach ciasno, Kłaj tworzy Strefę

  Przygotowania terenów dla inwestorów

  W blisko 600-hektarowej niepołomickiej strefie przemysłowej robi się powoli coraz ciaśniej więc sąsiednia gmina Kłaj liczy, że na tym skorzysta i przygotowuje się do przyjęcia inwestorów w Targowisku.

  więcej

 • Niepołomice: Inwestor, 2300 nowych etatów!

  Francuski gigant zbuduje centrum produkcyjne i logistyczne

  NIEPOŁOMICE. Szykuje się gigantyczna inwestycja w niepołomickiej strefie ekonomicznej. Francuska firma SOMFY zbuduje tu fabrykę, w której zatrudni 800 osób oraz przyciągnie kooperantów, u których ma powstać kolejne 1500 miejsc pracy.

  więcej

 • Kolejny etap wyłączeń telewizji analogowej

  Telewizja cyfrowa nadchodzi

  Już 22 kwietnia mieszkańcy kolejnych kilkudziesięciu gmin Małopolski stracą możliwość odbioru sygnału analogowego. Jego miejsce zajmie sygnał telewizji cyfrowej, który umożliwia odbieranie większej liczby kanałów, poprawi jakość przekazywanego obrazu i dźwięku oraz da możliwość odbierania programów w wysokiej rozdzielczości (HD).

  więcej

 • Myślenice betonują Rabę. Wędkarze protestują

  Przegląd prasy

  - Rozpoczęła się regulacja Raby w rejonie Myślenic. Według ekologów i wędkarzy oznacza to przyrodniczą dewastację rzeki. Samorządowcy uważają, że w ten sposób ochronią miasto przed powodzią - poinformowała czwartkowa "Gazeta Wyborcza".

  więcej

 • Unijne miliony dla przedsiębiorców

  Dzięki dotacjom powstają nowe firmy i miejsca pracy

  Już 500 milinów złotych wypłacono małopolskim przedsiębiorcom w ciągu 5 lat funkcjonowania Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie. Otrzymali je przedsiębiorcy i instytucje otoczenia biznesu, którzy zrealizowali i rozliczyli swoje projekty. Kolejnych 300 milionów złotych to środki już zakontraktowane w umowach, które będą sukcesywnie rozliczane.

  więcej

 • Cyberzagrożenia: Policja wkroczy do szkół

  Edukacja przede wszystkim

  Przeszkoleni policjanci spotkają się z uczniami i nauczycielami 1455 małopolskich szkół podstawowych. Będą mówić o cyberuzależnieniach i innych zagrożeniach wynikających z powszechnego dostępu do nowych technologii.

  więcej

 • Nie będzie dziś blokady A4 pod Tarnowem

  Protest został przełożony na przełom kwietnia i maja

  Kierowcy, którzy będą jechać dziś autostradą A4 nie muszą obawiać się blokady drogi pod Tarnowem. Jak informuje serwis gazeta.pl, zapowiadany na dziś protest został przesunięty o miesiąc. Jego inicjatorka, Ewa Chmura, która walczy o odszkodowanie za przejęcie jej działki pod budowę A4, zaznacza, że nie chce utrudniać rodzinnych wyjazdów na święta.

  więcej

 • CBŚ rozbiło grupę dilerów narkotyków

  Ponad 5 kilogramów narkotyków o wartości co najmniej 180. 000 złotych przejętych przez funkcjonariuszy krakowskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego nie trafi do odbiorców. Trzy osoby zatrzymane do tej sprawy zostały już tymczasowo aresztowane, przewidywane są dalsze zatrzymania.

  więcej

 • GDDKiA: Wiadomo kto dokończy budowę A4

  Wybrano najkorzystniejszą ofertę na dokończenie budowy autostrady

  Najkorzystniejszą ofertę w ramach przetargu na kontynuację budowy odcinka autostrady A4 na odcinku Tarnów (węzeł Krzyż) – Dębica (węzeł Dębica Pustynia) złożyło konsorcjum firm: Heilit Woerner Sp. z o.o. i Budimex S.A. Jej wartość to ponad 981 mln zł brutto - poinformowała we wtorek GDDKiA.

  więcej

 • Spoty-gnioty zareklamują nas w CNN?

  Naiwne filmiki mają przyciągnąć do Małopolski inwestorów

  Spoty-gnioty, które rzekomo mają pomóc w przyciągnięciu do Małopolski inwestorów, a w powszechnej opinii roztaczają wokół jedynie zażenowanie i wstyd, prawdopodobnie zostaną jednak wyemitowane w "stacjach telewizyjnych o zasięgu światowym".

  więcej

 • Kraków: Zimowe Targi Wielkanocne - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Jak co roku na Rynku Głównym w Krakowie na tydzień przed świętami rozpoczęły się Targi Wielkanocne. Tym razem jednak w nietypowej aurze - w czasie otwarcia padał śnieg, temperatura była zdecydowanie minusowa... Całość nasuwała raczej skojarzenia ze świętami Bożego Narodzenia :-).

  więcej

 • Bomba w Bonarce! - zdjęcia z ćwiczeń

  W obiektywie Malopolanin.pl

  W czwartek tuż po godz. 8 rano nielicznymi o tej porze klientami ogromnego sklepu Auchan oraz kompleksu handlowego Bonarka City wstrząsnął przenikliwy sygnał alarmowy i głośne komunikaty o zarządzonej ewakuacji.

  więcej

 • Sobota: Małopolskie Forum Zdrowia - Myśl Zdrowo

  Bezpłatne badania i konsultacje w sobotę!

  W sobotę 16 marca w godz. 10.00-17.00 w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie na  ul. Łazarza 16, odbędzie się Małopolskie Forum Zdrowia – Myśl Zdrowo. W ramach Forum będzie można wziąć udział w konferencji branżowej, w targach zdrowia oraz skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji.

  więcej

 • Autobus utknął w zaspie na A4 Brzesko-Tarnów

  KRÓTKO

  Autobus z 50 pasażerami utknął na zaśnieżonej autostradzie A4 między Brzeskiem, a Tarnowem - poinformowała stacja TVN24.

  więcej

 • Ponad 20 mln zł dla Lokalnych Grup Działania

  Wsparcie finansowe otrzymało sześć LGD

  Ponad 20 mln zł trafi do sześciu wybranych w konkursie Lokalnych Grup Działania z Małopolski. Wsparcie finansowe otrzymają stowarzyszenia: Na Śliwkowym Szlaku, Dolina Karpia, Kwartet Na Przedgórzu, Podbabiogórze, Nad Białą Przemszą i Zielony Pierścień Tarnowa.

  więcej

 • Kraków: Jerzy Dudek w nowej Akademii Sportu

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Jerzy Dudek został twarzą nowego projektu sportowego organizowanego przez Stowarzyszenie "U Siemachy". W Nowohuckiej Com-Com Zonie powstała Akademia Sportu Progres Jerzego Dudka. Będzie to akademia która ma za zadanie bardzo szerokie wychowanie młodzieży szkolnej poprzez sport.

  więcej