Wydarzenia

 • DP: Jawność uwiera samorządy

  Przegląd prasy

  - Związek Powiatów Polskich chce ograniczenia dostępu obywateli do informacji publicznej. Tłumaczy m.in. że trzeba chronić "wrażliwe dane". Poza tym coraz więcej Polaków wypytuje władzę o jej wydatki. Urzędnicy muszą odpowiadać - i coraz mniej im się to podoba - czytamy w sobotnim wydaniu "Dziennika Polskiego".

  więcej

 • Wieliczka rozbudowuje sieć monitoringu

  Od marca przybyło nowych kamer

  WIELICZKA. By poprawić bezpieczeństwo, miasto rozbudowę sieć monitoringu. Zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy burmistrzem Miasta i Gminy Wieliczka a prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieliczce, monitoringiem wizyjnym objęte zostały także osiedla zarządzane przez spółdzielnię.

  więcej

 • Powrót mistrza. Mercedes dla Kamila Stocha

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Kamil Stoch, który w niedzielę w Planicy zakończył najlepszy sezon w karierze i otrzymał Puchar Świata, wczoraj powrócił do Polski. W Krakowie czekała na niego jeszcze jedna nagroda - sportowy mercedes AMG.

  więcej

 • Pistolet Ali Agcy w Wadowicach - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  W Kurii Metropolitalnej w obecności świadka tamtego wydarzenia pokazano w sobotę pistolet, z którego zamachowiec Ali Agca próbował zastrzelić 13 maja 1981 roku Jana Pawła II.

  więcej

 • W weekend ostre załamanie pogody

  KRÓTKO

  Obecna piękna i słoneczna pogoda wkrótce się odmieni. Synoptycy zapowiadają na weekend ostre załamanie warunków atmosferycznych. Przybywający z północy niż spowoduje gwałtowny spadek ciśnienia (to zła wiadomość szczególnie dla meteopatów), ale przyniesie także intensywne opady deszczu oraz porywisty wiatr, w porywach osiągający prędkość do 85 kmh (może łamać gałęzie i uszkadzać linie energetyczne).

  więcej

 • Wyższe ceny używanych M w Krakowie

  Ile za lokal dwupokojowy?

  Średnio 236,000 zł za kawalerkę i 344,000 zł za popularne M3, czyli lokal dwupokojowy. Takie są aktualne ceny ofertowe na krakowskim rynku wtórnym, a zapowiada się, że będzie drożej.

  więcej

 • Eurowybory: W Małopolsce PiS zmiażdży PO?

  Zasłyszane w eterze

  Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbywały się dziś, to prawie co czwarty z głosujących w okręgu 10 oddałby swój głos na Prawo i Sprawiedliwość - tak wynika z badań, jakie TNS Polska przygotował dla Radia Kraków i Radia Kielce.

  więcej

 • Coraz mniej chętnych na prawo jazdy

  Ale są też plusy tej sytuacji

  Drastycznie spada liczba chętnych na prawo jazdy - alarmuje "Radio Kraków". To efekt niżu demograficznego, ale też nowych zasad zdawania egzaminów teoretycznych, których obawiają się kandydaci na kierowców. Szkoły jazdy tracą klientów, zyskują natomiast kursanci.

  więcej

 • Dobczyce: Niebezpieczne zabawy na lodzie

  Apel o rozsądek!

  Policjanci z komisariatu w Dobczycach kilkakrotnie zapobiegli nieszczęśliwym wypadkom na rozległym, zamarzniętym akwenie.

  więcej

 • A4: Nieprzekupna policja. Kusił nawet 1500 zł

  Z wykroczenia w przestępstwo...

  Nietrzeźwy kierowca Toyoty zatrzymany do kontroli drogowej na autostradzie A4, usiłował wręczyć policjantom łapówkę. Takie próby "dogadania się" zwykle wpędzają sprawców w gorsze kłopoty...

  więcej

 • Akcja na ferie: Nie bądź jeleń weź paragon

  Czy należy bać się kontroli?

  Od 20 stycznia do 28 lutego trwa zimowa odsłona ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Finansów „Nie bądź jeleń, weź paragon”. Pracownicy administracji skarbowej mają prowadzić będą kampanię informacyjno – edukacyjną, skierowaną do konsumentów, przedsiębiorców, sprzedawców. Sprawdzą także, jak przedsiębiorcy wywiązują się z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na kasach fiskalnych.

  więcej

 • Powstanie Małopolska Chmura Edukacyjna

  KRÓTKO

  MAŁOPOLSKA. W poniedziałek, 20 stycznia marszałek Marek Sowa, członek zarządu Jacek Krupa oraz rektor Akademii Górniczo-Hutniczej prof. Tadeusz Słomka podpiszą umowę partnerską dotyczącą realizacji projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna – projekt pilotażowy”.

  więcej

 • FEEL na Finale WOŚP w Wieliczce

  KRÓTKO

  Możemy już oficjalnie potwierdzić: Zespół FEEL wystąpi z koncertem podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wieliczce, godz. 19.00 – 20.00 scena przed Solnym Miastem. Zespół VINTAGE wystąpi po ŚWIATEŁKU DO NIEBA.

  więcej

 • Nowe karetki od wojewody małopolskiego

  KRÓTKO

  Od 1 stycznia w Małopolsce jeździ więcej  karetek. Nowe zespoły ratownictwa medycznego kursują w Krakowie, Myślenicach, Nowym Sączu i Tarnowie.

  więcej

 • Małopolska: Rekordowy rok w Strefach

  Przegląd prasy

  - Prawie 610 mln zł zainwestują firmy, które w 2013 roku dostały zezwolenia na działalność w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Stworzą 1,2 tys. nowych miejsc pracy - czytamy w poniedziałkowym wydaniu "Dziennika Polskiego".

  więcej

 • Pomoc dla poszkodowanych przez wiatr

  KRÓTKO

  Prawie 280 tys. zł przekazano już gminom poszkodowanym przez silny wiatr, jaki wystąpił w Małopolsce 24 – 26 grudnia. Pomoc  na zasiłki do 6 tys. zł trafiła do gmin Grybów, Kościelisko i Zakopane - poinformował Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

  więcej

 • 2013: W Małopolsce 30 osób zginęło przy pracy

  Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków?

  Do Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie w 2013 roku zgłoszono 143 zdarzenia, w wyniku których poszkodowanych zostało ponad 160 osób. 30 osób zginęło.

  więcej

 • Tusk na Podhalu oglądał krajobraz po halnym - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Donald Tusk odwiedził w sobotę tereny dotknięte przez huraganowy wiatr. - Tam gdzie pomoc jest niezbędna, pomożemy – zapewnił szef rządu. Premier RP Donald Tusk z samego rana przyjechał do Zakopanego, gdzie spotkał się ze strażakami, policjantami i urzędnikami pomagającymi przy usuwaniu strat jakie poczynił „świąteczny” halny. Strat jeszcze nie oszacowano – wiadomo, że to dziesiątki uszkodzonych dachów, setki powalonych drzew, uszkodzone linie energetyczne i w konsekwencji brak prądu w wielu domach...

  więcej

 • Małopolska po halnym - podsumowanie

  Podmuchy wiatru przekraczały 150 kmh

  Silny wiatr halny powodujący liczne uszkodzenia oraz straty na południu województwa małopolskiego ustał. Władze samorządowe i mieszkańcy liczą straty.

  więcej

 • Halny w Małopolsce. W górach nawet 140 kmh

  Komunikat meteo

  Silny wiatr halny na południu Małopolski może osiągnąć w ciągu dnia prędkość do 140 km na godzinę.

  więcej

 • Czego mężczyzna (nie)robi w święta

  Kobieta w święta pracuje...

  Stwierdzenie, że dla mężczyzn w święta zaczyna się wolne, a dla kobiet harówka byłoby przesadą, jednak dane TNS Polska pokazują, że najważniejsze prace w większości gospodarstw domowych wykonują właśnie kobiety: w 89 proc. to one sprzątają, w 81 proc. gotują, w 76 proc. robią zakupy, w 73 proc. kupują prezenty, w 66 proc. dekorują dom...

  więcej

 • Święta: Handel pod lupą inspekcji pracy

  Pod koniec roku zwiększa się liczba zgłoszeń łamania praw pracowniczych

  - W okresie przedświątecznym dostrzegany jest wzrost przypadków łamania prawa pracy w zakresie czasu pracy pracowników, w szczególności w placówkach handlowych - alarmuje Wojciech Dyląg, rzecznik prasowy Państwowej Inspekcji Pracy w Krakowie.

  więcej

 • Wichury w Małopolsce: Ponad 700 interwencji

  Orkan Ksawery nad Polską

  Liczba interwencji związanych z wichurami, które od czwartku przetaczały się przez województwo, przekroczyła 700. W sobotę o 18:00 małopolscy strażacy informowali już o 742 akcjach, w których brali udział.

  więcej

 • Wichury w Małopolsce: Znakiem w samochód

  Nie ma osób poszkodowanych

  Około 300 interwencji związanych z silnym wiatrem zanotowali małopolscy strażacy podczas wichury, która minionej nocy przetaczała się przez województwo. Wzywani byli głównie do usuwania powalonych drzew i reklam oraz uszkodzonych dachów (30 przypadków). Choć doszło do groźnych incydentów, na szczęście nie ma osób poszkodowanych.

  więcej

 • Uwaga meteopaci. Dziś duży spadek ciśnienia

  Ostrzeżenie meteorologiczne

  Nadciągającemu nad Polskę orkanowi Ksawery towarzyszy niż, który spowoduje gwałtowne, niemal skokowe obniżenie ciśnienia atmosferycznego, co może być groźne dla osób mających kłopoty z układem krążenia, a dla pozostałych może wiązać się z innymi dolegliwościami.

  więcej

 • Talent do niemarnowania: Uczniowie liczą na głosy

  Szkoły z Małopolski walczą o pracownie multimedialne

  Ponad 500 uczniów z 49 szkół w województwie małopolskim walczy o 10 pracowni multimedialnych i szkolną salę kinową w ogólnopolskim konkursie Tesco dla Szkół – "Talent do niemarnowania". Każdy internauta może im pomóc - wystarczy obejrzeć na stronie www.tescodlaszkol.pl konkursowe filmy, w których uczniowie przekonują do niemarnowania żywności i zagłosować na swoich ulubieńców.

  więcej

 • Otwarcie Galerii Bronowice: Szał zakupów - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Kilka tysięcy osób zjawiło się w sobotni poranek, by jako pierwsze zrobić zakupy w nowo otwartej Galerii Bronowice. Największym zainteresowaniem cieszył sklep z elektroniką SATURN, w którym jak świeże bułeczki schodziły wystawione w promocyjnych, atrakcyjnych cenach, telewizory oraz konsola Playstation... 3 (dzień wcześniej w Polsce premierę miała PS4).

  więcej

 • VIP-owskie otwarcie Galerii Bronowice - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  ## galeria ##

  więcej

 • W sobotę otwarcie Galerii Bronowice - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Już 30 listopada pierwsi klienci skorzystają z szerokiej oferty nowego centrum handlowego – Galerii Bronowice. Położony w północnej części Krakowa obiekt stanowi ważne dopełnienie przestrzeni handlowej tej części miasta, stwarzając nową, atrakcyjną i kompleksową ofertę.

  więcej

 • Drugi SATURN w Krakowie. Na start promocje

  W sobotę rusza Galeria Bronowice

  W sobotę, 30 listopada, Kraków wzbogaci się o nowoczesny market z elektroniką użytkową sieci SATURN. Zlokalizowany w Galerii Bronowice sklep będzie drugim obiektem sieci w Krakowie i dwudziestym w Polsce.

  więcej