Wydarzenia

 • Firmy branży IT chętnie wybierają Kraków

  4,5 tys. osób pracuje w Krakowie w branży IT

  KRAKÓW. Stolica Małopolski staje się ulubieńcem branży zaawansowanych technologii. Tylko w tym roku wydano w Krakowie 10 zezwoleń na inwestycje w zlokalizowanej tu Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dostały je m.in. Comarch, ACP i Onet. Nad uruchomieniem biura w Krakowie zastanawia się także gigant internetowy MySpace - donosi "POLSKA Gazeta Krakowska". I jak zaznacza, to jeszcze nie koniec, bo władze miasta prowadzą rozmowy z tajemniczym inwestorem z Ameryki.

  więcej

 • Krakowski Rynek Główny znowu do remontu?

  Kostka granitowa w kiepskim stanie

  Remontowana parę lat temu jezdnia na Rynku Głównym w Krakowie nadaje się do ponownego ułożenia. Granitową nawierzchnię pokrywają coraz głębsze koleiny! - alarmuje w piątkowym wydaniu "POLSKA Gazeta Krakowska".

  więcej

 • Nowy festiwal alternatywnego rocka w Krakowie

  Będzie Cracow

  Sześć gwiazd alternatywnego rocka wystąpi w dniach 2-4 maja 2008 roku podczas pierwszej edycji Cracow Screen Festival - donosi dzisiejszy "Dziennik Polski". I nieoficjalnie zapowiada, że jedną z nich będzie brytyjska formacja RADIOHEAD.

  więcej

 • Rekordowy rok nakładów na drogi w Małopolsce

  900 mln zł wydano na poprawę szlaków komunikacyjnych

  Na inwestycje i modernizacje dróg krajowych w województwie małopolskim wydano w mijającym roku 900 mln złotych - poinformował w czwartek krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

  więcej

 • Tarnowski poseł Woda nie chce być śledczym

  Tarnowski parlamentarzysta nie będzie badał sprawy Blidy

  TARNÓW-WARSZAWA. Tarnowski poseł PSL Wiesław Woda zrezygnował z wczoraj z pracy w komisji śledczej, mającej wyjaśnić okoliczności śmierci Barbary Blidy. Do komisji rekomendował go we wtorek jego macierzysty klub parlamentarny - donosi dzisiejsza "POLSKA Gazeta Krakowska".

  więcej

 • Kraków ma pierwsze pralnie towarzyskie

  Pijesz kawę, plotkujesz, a brudy się piorą...

  KRAKÓW. Pierwsze dwie samoobsługowe pralnie ruszyły pod Wawelem. Pijesz sobie kawę, plotkujesz, a brudy się piorą. W oczekiwaniu na wirowanie i suszenie możesz też odpisać na maile lub nadrobić czytelnicze zaległości. O modzie na nowe usługi, które zawitały do Grodu Kraka, pisze dziś "POLSKA Gazeta Krakowska".

  więcej

 • Kupił piwo i doniósł na sklepową

  Narobił kłopotów także sobie...

  BRZESKO. 49-letni Andrzej K. rano kupił puszkę piwa "Harnaś" w osiedlowym sklepiku. Był tak spragniony, że od razu otworzył piwo i chciał wypić je na miejscu. Sprzedawczyni, 28-letnia Monika G., zareagowała prawidłowo i wyprosiła go ze sklepu. Klient się wściekł i wychodząc zapowiedział, że "jeszcze tu wróci". Po kilku godzinach znów pojawił się w sklepie, poprosił o dwa "Harnasie", a gdy je dostał, od razu zadzwonił z komórki na policję donosząc, że... jest pijany, a mimo to w sklepie bez problemu sprzedano mu alkohol.

  więcej

 • Posłuchaj jak Flinta śpiewa, że chce EURO w Krakowie

  Premiera krakowskiej piosenki stadionowej

  Wczoraj w krakowskim magistracie rozbrzmiewała piosenka stadionowa, którą po raz pierwszy wykonali przed publicznością Justyna Steczkowska, Ewelina Flinta i Piotr Cugowski. Posłuchaj jak gwiazdy śpiewały "KRAKÓW GO!. Razem po zwycięstwo. KRAKÓW GO!. Aż na Euro szczyt! Piłka chce być wśród tych, co kochają ją!".

  więcej

 • 'Znudziły Ci się owce? Zobacz smoka.'

  Kontrowersyjna kampania reklamowa Krakowa

  KRAKÓW-ZAKOPANE. Bannerami z tytułowym hasłem od soboty Kraków reklamuje się na zakopiańskich Krupówkach. Jak donosi "POLSKA Gazeta Krakowska" górale są oburzeni, bo uważają, że slogan jest antyreklamą Zakopanego i całego Podhala...

  więcej

 • Grypa rozłożyła lekarzy tarnowskiego szpitala

  Trzeba było odwołać część zaplanowanych zabiegów

  TARNÓW. Nietypowa sytuacja w tarnowskim szpitalu im. św. Łukasza, gdzie grypa zdziesiątkowała... lekarzy i pielęgniarki. W zeszłym tygodniu braki kadrowe były tak poważne, że trzeba było zamknąć aż pięć z ośmiu bloków operacyjnych - donosi dzisiejsza "Polska Gazeta Krakowska".

  więcej

 • Krakowska piosenka Euro 2012

  Kraków walczy o Mistrzostwa

  "Kraków GO! razem po zwycięstwo. Kraków GO aż na Euro szczyt. Piłka chce być wśród tych, co kochają ją jak my" - "Dziennik Polski" ujawnia dziś fragment tekstu piosenki promującej Kraków w walce o Euro 2012.

  więcej

 • Brzesko: Bp Skworc na Wigilii z bezdomnymi

  Ponad dwieście osób na wyjątkowej Wigilii

  Blisko 200 osób uczestniczyło w uroczystej kolacji wigilijnej w Brzesku w Małopolsce. Zasiedli do niej samotni, ubodzy i bezdomni. Były życzenia oraz wspólne kolędowanie.

  więcej

 • Wieliczka chce do Krakowa

  Okręg wyborczy tarnowski czy krakowski?

  Radni powiatu wielickiego apelują o jego powrót do krakowskiego okręgu wyborczego - donosi dzisiejszy "Dziennik Polski". Sesja, na której będzie głosowana rezolucja w tej sprawie zaplanowana jest na 28 grudnia.

  więcej

 • Brzescy strażacy uwikłani w gry wyborcze

  Kampania wyborcza się zaostrza...

  Od kilku dni umundurowani członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Brzesko chodzą po domach i sprzedają kalendarze na 2008 rok. Jednocześnie zbierają też podpisy na listach poparcia dla kandydata na burmistrza Bogusława Babicza, co bardzo nie podoba się sztabowcom PiS-u...

  więcej

 • Kierowca pił z rozpaczy, że musi prowadzić

  Kieliszek 'na odwagę'?

  NOWY SĄCZ. W Nowym Sączu policja zatrzymała kierowcę, który mimo trudnych warunków drogowych (lód, błoto pośniegowe) zdecydował się prowadzić swój pojazd "po kieliszku". Jak tłumaczył funkcjonariuszom drogówki pił... z rozpaczy, że musi jechać w tak ciężkich warunkach.

  więcej

 • Kto burmistrzem Brzeska? Co najmniej 6 kandydatów

  Kto zostanie następcą Jana Musiała?

  Po tym jak burmistrz Brzeska Jan Musiał w ostatnich wyborach parlamentarnych został posłem (lista PO) jasne stało się, że wkrótce miasto czekają wybory nowego gospodarza. Już wiadomo, że odbędą się one 21 stycznia 2008 roku, a do wyścigu stają kolejni zawodnicy...

  więcej

 • 'Przelej krew za Okocimski'

  Akcja krwiodawstwa dla Agaty Mróz

  Na 18 grudnia (wtorek) w Brzesku zaplanowano akcję oddawania krwi dla Agaty Mróz - tarnowianki, dwukrotnej mistrzyni Europy w siatkówce, chorującej na białaczkę. Przedsięwzięcie organizują fani Okocimskiego.

  więcej

 • Tarnów: Młody radny powalczy o prezydnturę

  Czy doświadczenie weźmie górę nad młodością i zapałem?

  Ryszard Ścigała ma już godnego - wybory pokażą, czy skutecznego - rywala w walce o fotel Prezydenta Tarnowa.     Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że radny Rady Miejskiej Jakub Kwaśny powalczy o prezydenturę w Tarnowie. Młody radny zyskał już poparcie Sojuszu Lewicy Demokratycznej na szczeblu centralnym oraz wojewódzkim, jednak tarnowskie struktury lewicy dopiero końcem sierpnia dopełnią formalności i oficjalnie poprą kandydaturę Kwaśnego. Gdyby radnemu lewicy udało się pokonać w wyborach obecnego prezydenta byłby on jednym z najmłodszych, jak nie najmłodszym politykiem zajmującym tak ważne stanowisko w kraju. W kampanię tarnowskiego radnego włączy się szef SLD Grzegorz Napieralski.   - Zarząd krajowy SLD zatwierdził wstępną listę kandydatów na prezydentów miast w całej Polsce. Na tej liście jest również moje nazwisko - mówi radny tarnowskiej Rady Miejskiej, Jakub Kwaśny.  - Przez ostatnie kilka miesięcy dużo rozmawiałem z przewodniczącym Napieralskim, który wręcz nakazał mi  start w wyborach. Prezes zadeklarował także swój udział w mojej kampanii, nawet obiecał, że razem o 5:30 będziemy rozdawać jabłka lub kanapki przed Zakładami Azotowymi lub innym dużym zakładem pracy - zdradza kandydat na prezydenta Tarnowa. Radny Jakub Kwaśny już wymienia priorytety, które po wyborach będą przyświecać jego prezydenturze. - Nie może być tak, że zarządzanie urzędem odbywa się pod osłoną tajemnic. Praca prezydenta i urzędu pod jego kierownictwem musi być transparentna, dlatego zamierzam w przyszłości - jeśli zostanę prezyd

  więcej