Wydarzenia

 • Małopolska: Kasa na psy patrolowe dla policji

  KRÓTKO

  Województwo Małopolskie przekaże pieniądze na zakup psów dla policji.

  więcej

 • A4 Kraków-Katowice: Będą dodatkowe bramki

  W przyszłości także elektroniczny pobór opłat

  O cztery dodatkowe pasy ruchu wraz ze stanowiskami do obsługi pojazdów (po dwa w każdym kierunku) zostanie poszerzony plac poboru opłat (PPO) w Mysłowicach - poinformował we wtorek Stalexport, zarządzający odcinkiem Kraków - Katowice.

  więcej

 • Małopolska Nagroda Filmowa: Rusza 5. edycja

  Pula nagród to 105 tys. złotych

  Województwo Małopolskie, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Telewizja Polska S.A. Oddział w Krakowie ogłaszają piątą edycję konkursu na najlepsze scenariusze filmowe związane z Małopolską pn. „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa”.

  więcej

 • Wieliczka: 10. Święto Soli - program

  3 czerwca, Zamek Żupny w Wieliczce

  Aranżacja XVII-wiecznej warzelni soli, „Siedmiobój Solny” i warsztaty „Śmiechoterapii” to atrakcje tegorocznej imprezy „Święto Soli”. Wyjątkowym akcentem będzie też udział przedstawicieli Włoch, Ukrainy, Grecji i Rumuni.

  więcej

 • Wybory Miss Małopolski - zdjęcia kandydatek

  Gala Finałowa w Oświęcimiu 26 maja

  Coraz bliżej do gali finałowej wyborów Miss Małopolski, którą w Oświęcimskim Centrum Kultury organizuje agencja toPROMO Advertising Group. W najbliższą sobotę 26 maja kandydatki zaprezentują się publiczności na żywo, a tymczasem już teraz trwa głosowanie SMS-owe. Wyniki na bieżąco można śledzić na stronie www.missmalopolski.pl.

  więcej

 • Siatkarskie MŚ 2014 także w Krakowie

  Dobra wiadomość dla kibiców siatkarskich z Małopolski

  Kraków będzie jednym z miast gospodarzy Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn w 2014 roku. Mecze rozgrywane będą w hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach, która dopiero jest budowana.

  więcej

 • Małopolska: 'Dziennik Polski' czytany najchętniej

  Ranking czytelnictwa prasy codziennej

  Zmiana lidera czytelnictwa w Małopolsce. - Od września 2011 roku do lutego br. liderem czytelnictwa wśród gazet codziennych był “Dziennik Polski” (Polskapresse), podczas gdy w tym samym okresie rok wcześniej najchętniej czytany był “Fakt” (Ringier Axel Springer Polska) - poinformował serwis wirtualnemedia.pl.

  więcej

 • Procesja Stanisławowska w Krakowie - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Tradycyjnie w oktawę święta Stanisława w Krakowie z Wawelu na Skałkę przeszła procesja Stanisławowska. Wzięło w niej udział kilkanaście tysięcy ludzi. Obecni byi członkowie episkopatu oraz wiele dziesiątek biskupów. Mszę na Skałce na prośbę kardynała Stanisława Dziwisza poprowadził Prymas Czech kardynał Dominik Duka.

  więcej

 • Pożar na statku i ćwiczenia ratowników - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Wybuch i pożar na statku pasażerskim, akcja ratunkowa i ewakuacja pasażerów, podjecie ludzi z wody - to scenariusz ćwiczeń służb ratowniczych na Zakolu Wisły pod Wawelem. Ćwiczenia z brzegu obserwowali licznie zgromadzeni krakowianie i turyści.

  więcej

 • Dama z Gronostajem na Wawelu - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Po długiej przerwie obraz znów Cecylia Gallerani czyli Dama z Gronostajem (lub jak inni wolą "z łasiczką") prezentuje się w Krakowie w całej swojej krasie  Po wielu podróżach obraz na dłuższy czas zamieszka w byłej komnacie Królowej Bony na Zamku Królewskim na Wawelu.

  więcej

 • Stadion Hutnika coraz bliżej EURO 2012 - foto

  W obiektywie Malopolanin.pl

  To jeden z najbardziej tajemniczych obiektów na EURO 2012. Stadion Hutnika Kraków w jesieni został wynajęty przez angielską Federację na obiekt do treningów narodowej reprezentacji Wyspiarzy. Od tego czasu nie ma tam wstępu. Jedyny widok to ten zza krat.

  więcej

 • Nowy nagrobek noblistki. I po co oburzenie?

  KRÓTKO

  Było z tym wiele zamieszania w ostatnim czasie. Oto jedna z gazet - a za nią stacja telewizyjna - poinformowały o skandalicznym stanie nagrobka na mogile noblistki Wisławy Szymborskiej. Hiobowe wieści o pękniętej starej płycie, o braku jakiegokolwiek napisu informującego o tym, że "tu spoczywa noblistka", gromy ciskane w sekretarza poetki Michała Rusinka... A sprawa była co najmniej banalna.

  więcej

 • Kraków: Festiwal nauki na Rynku - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Przez trzy dni na Rynku Głównym w Krakowie królowała nauka. W miniony weekend krakowskie uczelnie w swoich namiotach pokazywały czym się zajmują: były roboty, komputery, wybuchające wulkany i demonstracje różnych fizycznych zjawisk. Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem - przez trzy dni odwiedziło go kilkanaście tysięcy ludzi.

  więcej

 • Kolarski peleton na krakowskim Rynku - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  W środowe popołudnie blisko 100-osobowy peleton pojawił się na krakowskim Rynku, gdzie rozegrana została 29. edycja kolarskiego kryterium o Złoty Pierścień Krakowa. Do pokonania były 52 okrążenia po 700 metrów każde.

  więcej

 • Trofeum EURO 2012 w Krakowie - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Główne trofeum EURO 2012 dotarło na Plac Szczepański punktualnie o godz. 10.00. Trofeum na specjalne podium wniosły dwie maskotki Mistrzostw: Slavko i Sławek. Powitali je prezydent miasta Jacek Majchrowski i liczni kibice.

  więcej

 • Historyczny parawan w Domu Matejki - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Od 9 maja w Domu Jana Matejki przy ul. Floriańskiej 41 można oglądać XIX-wieczny parawan z warsztatu ormiańskiego wykonany techniką ręcznego haftu. Jest to unikatowy zabytek przedstawiający sceny historyczne i biblijne.

  więcej

 • Bomba na stadionie, zamieszki - ćwiczenia. Zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  W czasie rozgrywek piłkarskich wybucha bomba, na dodatek pojawiają się terroryści, a jakby tego było mało rozpoczynają się zamieszki na trybunach. Taki był scenariusz 24-godzinnego ćwiczenia służb przed EURO 2012, które przeprowadzono na stadionie Wisły Kraków.

  więcej

 • Wisła Kraków już trenuje - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Zespół Wisły Kraków jako pierwszy zespół ekstraklasowy rozpoczął przygotowania do nowego sezonu 2012/2013. Treningi prowadzi Michał Probierz, a udział w nich biorą wszyscy piłkarze znajdujący się w szerokiej kadrze (oprócz pięciu zagranicznych piłkarzy wobec których trwają rozmowy dotyczące zmiany klubu).

  więcej

 • Dwa nowe hotele Ibis w Krakowie - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  W Krakowie przy Galerii Krakowskiej otwarto dwa hotele sieci Ibis - "Ibis Budget" oraz "Ibis Hotel". To kolejne tego typu obiekty otwierane w Krakowie w ostatnich miesiącach.

  więcej

 • 'Kamp' - obóz koncentracyjny w miniaturze

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Holendersy artyści z grupy teatralnej "Hotel Modern" przedstawili w Teatrze Łaźnia historię obozu Auschwitz – Birkenau przy pomocy 3 tys. lalek i makiety obozu z tektury falistej. Wspomagając się przekazem z mini kamer, obraz rzucali na olbrzymi ekran...

  więcej

 • Kora zaśpiewa na XXI Dniach Niepołomic

  Znamy już program imprezy

  Znamy już program tegorocznych Dni Niepołomic, które trwać będą od 25 do 27 maja. Tradycyjnie będą pokazy, występy, wystawy i koncerty w wykonaniu mieszkańców gminy, ale nie zabraknie również gwiazd polskiej estrady. Tym razem na niepołomickiej scenie zaprezentuje się Kora.

  więcej

 • Umowa AGH z wiodącą firmą branży IT

  Podpisano porozumienie

  7 maja Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie podpisała umowę o współpracy z jedną z wiodących w kraju spółek z sektora IT – firmą Ericpol.

  więcej

 • Feta WKS na stadionie Wisły Kraków - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Z pewnością kibice w Krakowie woleliby, by grane wczoraj na stadionie przy ul.  Reymonta "We are the champions" oraz fruwające w górze konfetti, były przeznaczone dla Wisły. Niestety, były dla rywala - Śląska Wrocław - któremu ustępujący mistrz przekazywał koronę i mógł tylko przypatrywać się jego radości.

  więcej

 • Derby Krakowa: Wisła - Cracovia - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  W rozegranych w poniedziałek na stadionie przy ul. Reymonta derbach Krakowa Wisła wygrała z gośćmi zza miedzy 1:0 po golu Meliksona z rzutu wolnego (29. min). Porażka przesądziła o spadku Cracovii z Ekstraklasy...

  więcej

 • Wybrano rektora Uniwersytetu Pedagogicznego

  Został nim prof. Michał Śliwa

  Prof. dr hab. Michał Śliwa został ponownie wybrany na rektora Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Obowiązki na tym stanowisku będzie pełnił od 1 września 2012 do 31 sierpnia 2016 r.

  więcej

 • Tropią pedofilów. Trzech Małopolan zatrzymanych

  Przegląd prasy

  Dziennik Polski: Dwóch mężczyzn z Krakowa i jednego z Nowego Targu zatrzymała policja w ramach akcji NEO, mającej na celu wytropienie pedofilów działających w sieci. U podejrzanych zabezpieczono komputery, karty pamięci oraz płyty DVD i CD.

  więcej

 • Dwie Polski spotkały się pod Wawelem - zdjęcia

  W obiektywie Malopolanin.pl

  W drugą rocznicę pochówku na Wawelu pary prezydenckiej, u stóp wzgórza spotkały się manifestacje protestujących przeciw tamtej decyzji działaczy Obywatelskiego Krakowa oraz z drugiej strony - zwolennicy PiS.

  więcej

 • Podejrzany susz jajeczny w Małopolsce

  Przegląd prasy

  Na terenie Małopolski zabezpieczono próbki suszu jajecznego, które mogą pochodzić ze sfałszowanej produkcji - taką informację, potwierdzoną przez prokuraturę, podał dziś "Dziennik Polski". Wczoraj o sprawie pisała również "Gazeta WYborcza". Wciąż jednak nie wiadomo, czy produkty zawierające proszek mogły zagrażać zdrowiu.

  więcej

 • Wideomapping 3D na fasadzie Teatru Starego

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Niezwykły wernisaż odbył się we wtorek wieczór na ścianie Teatru Starego w Krakowie. Oto artysta Jan Kanty Pawluśkiewicz przedstawił w formie wideomappingu 3D swoja wystawę obrazów "Żel – art. Cykl – ściany".

  więcej

 • Plenerowa wystawa zdjęć prezydentury L. Kaczyńskiego

  W obiektywie Malopolanin.pl

  Na pl. Gen Studzińskiego (pl. Świętego Idziego) otwarto wczoraj plenerową wystawę "Warto być Polakiem" traktującą o św. pamięci prezydencie Lechu Kaczyńskim. Na uroczystości obecni byli Jarosław Kaczyński i Marta Kaczyńska.

  więcej