• 7R Logistic pierwszym inwestorem w Wielickiej Strefie Aktywności Gospodarczej

  Centrum Logistyczne 7R Logistic Kraków-Kokotów I zostało oficjalnie otwarte. Nowoczesny obiekt magazynowy o łącznej powierzchni 13 250 mkw. to pierwszy budynek, który powstał w ramach 9-hektarowej działki dewelopera w Kokotowie, na terenie Wielickiej Stefy Aktywności Gospodarczej.

  czytaj więcej

 • Apel do rządu ws. podatków od marketów: Bez konsultacji i OSR projekt zaszkodzi polskim firmom

  Klub Jagielloński wystosował apel do rządu w sprawie podatku od marketów. - Z niepokojem przyjmujemy zapowiedzi, jakoby projekt podatku od sklepów wielkopowierzchniowych miał być projektem poselskim, tj. procedowanym bez określonych regulaminem Rady Ministrów konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych oraz bez wymogu przedstawienia oceny skutków regulacji – czytamy w apelu.

  czytaj więcej

 • "ŚDM to dla terrorystów atrakcyjny cel"

  - Zamachy terrorystyczne w Paryżu pokazały, że żadne miejsce w Europie nie jest już bezpieczne - zwraca uwagę w internetowym wydaniu "Gazeta Wyborcza Kraków".

  czytaj więcej

 • Somfy kontynuuje inwestycje w Niepołomicach

  Francuska grupa Somfy, która rok temu w Niepołomicach otworzyła jedną z największych po Amazonie inwestycji w Polsce – fabrykę Sopem, ponownie inwestuje w Polskę. Na początku września rozpoczęła działalność Wschodnioeuropejska Platforma Dystrybucyjna (EEDP). Ogromna, bo wynosząca 4,5 tys. m2 powierzchnia nowego centrum dystrybucyjnego docelowo obsłuży klientów z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

  czytaj więcej

 • Tarnowska "jedynka" PiS w rządzie B. Szydło?

  "Jedynka" PiS z listy kandydatów do Sejmu w okręgu tarnowskim, Włodzimierz Bernacki, przymierzany jest do nowego rządu, który po wygranych wyborach miałaby formować jako nowa premier Beata Szydło - wynika z informacji podanych przez tygodnik "wSieci".

  czytaj więcej

 • Małopolska ma nowe logo - zobacz

  Szczyty gór, przełom rzeki, królewska korona czy... ambicje mieszkańców - takie skojarzenia budzi nowego logo Województwa Małopolskiego. Zwycięska praca, której autorem jest Zbigniew Pelon, została wyłoniona w konkursie spośród aż 79 zgłoszonych prac.

  czytaj więcej

 • Milionowy turysta zwiedził Kopalnię Soli "Wieliczka"

  Wielicką kopalnię odwiedził dziś tegoroczny milionowy turysta. Szczęście uśmiechnęło się do Agnieszki Santos-Jose z Wielkiej Brytanii. Czekała na nią m.in. beczka soli symbolizująca gościnność i przyjaźń.

  czytaj więcej

 • 6 osób rażonych piorunem. 1 nie przeżyła

  Burze przechodzące dziś po południu przez Małopolskę biją piorunami i nie ma z tym żartów. Do groźnego zdarzenia doszło w miejscowości Więcławice Dworskie w powiecie krakowskim, gdzie od uderzenia pioruna porażonych zostało 6 osób.

  czytaj więcej

 • Sobota: Możliwe silne burze z gradem

  Silne burze i wiatr wiejący w porywach nawet 100 km/h mogą dziś po południu wystąpić na obszarze połowy kraju, w tym Małopolski.

  czytaj więcej

 • Dziś: Upalny czwartek z burzami

  Synoptycy ostrzegają mieszkańców Małopolski przed silnymi burzami, które mogą dziś nawiedzać południe kraju.

  czytaj więcej

 • Niepołomice: Nowy zjazd z A4 - prosto do Strefy

  Według wstępnych szacunków budowa nowego węzła i połączenia z Niepołomicką Strefą Inwestycyjną (NSI) będzie kosztować ok. 70 mln zł, a środki na to będą pochodzić z RPO dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Budowa powinna rozpocząć się już wiosną 2016 i potrwać do wiosny 2017.

  czytaj więcej

 • Dobczyce: Spuszczono sztuczną falę powodziową

  Unikatowy pokaz mobilnej ochrony przeciwpowodziowej odbył się wczoraj (poniedziałek, 18 maja) w Dobczycach. Elementem pokazu była sztuczna fala powodziowa, dzięki której stworzone zostały warunki zbliżone do tych panujących podczas powodzi.

  czytaj więcej

 • Powstanie nowy zjazd z a4 w Niepołomicach

  We wtorek, 19 maja o godz. 13.00 marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa podpisze porozumienie w sprawie budowy zjazdu z autostrady A4 w Niepołomicach.

  czytaj więcej

 • Obudź się Małopolsko! Kampania dla Bronisława Komorowskiego

  Dzwonieniem budzika małopolska Platforma Obywatelska zainaugurowała akcję "Obudź się Małopolsko!". W ramach akcji w Krakowie oraz całej Małopolsce, codziennie rano do piątku 22 maja małopolscy parlamentarzyści, samorządowcy oraz wolontariusze w godzinach porannych w głównych punktach miast będą zachęcać do oddania głosu na Bronisława Komorowskiego.

  czytaj więcej

 • Ćwiczenia: Alarm przed zagrożeniem z powietrza

  We wtorek 12 maja w godz. 6.00 – 19.00 Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych przeprowadzi ćwiczenie pk. RENEGADE – KAPER 15/I. W ramach ćwiczenia odbędzie się trening systemu powszechnego ostrzegania o zagrożeniach uderzeniami z powietrza, z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności.

  czytaj więcej

 • Duda wygrywa w Małopolsce. To nie wystarczy?

  Z opublikowanego dziś w "Dzienniku Polskim" i "Gazecie Krakowskiej" sondażu przeprowadzonego dla Polska Press Grupy przez Regionalny Ośrodek Badania Opinii Publicznej "Dobra Opinia" wynika, że po zaplanowanych na najbliższą niedzielę wyborach prezydenckich potrzebna będzie jeszcze dogrywka. I wszystko wskazuje na to, że w II turze zmierzą się Bronisław Komorowski i Andrzej Duda.

  czytaj więcej

 • Z nudów zaaranżowali porwanie. Postawili na nogi setki policjantów

  Z nudów wymyślili porwanie swojej koleżanki. Swoim bezmyślnym zachowaniem zaangażowali w poszukiwania dziewczyny kilkuset krakowskich policjantów, którzy niestrudzenie przez kilkanaście godzin prowadzili działania. Tymczasem sprawcy pojechali uczcić udaną zabawę do Brzeska.

  czytaj więcej

 • Ruszył remont kolejnego odcinka "Zakopianki"

  Frezowaniem nawierzchni rozpoczął się 14 kwietnia 2015 r. remont 7,3 km „Zakopianki” od Szaflar do Białego Dunajca. Oprócz wymiany nawierzchni, wyremontowane będą pobocza i zatoki autobusowe w ramach istniejącego pasa drogowego. To już ostatni fragment dk 47 na 19 km odcinku od Nowego Targu do Zakopanego, na którym była zniszczona nawierzchnia i wymagała wymiany. Pozostałe fragmenty tej drogi na Podhalu wyremontowano w latach 2011, 2012 i 2014.

  czytaj więcej

 • Meteo: Dziś także będzie mocno wiało

  KRÓTKO

  Huragan Niklas nad Europą. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał obowiązujące na dziś do godz. 18:00 ostrzeżenie meteorologiczne 1. stopnia dla województwa małopolskiego.

  czytaj więcej

 • Praca: Umowy czasowe do 36 miesięcy

  Rząd przyjął dziś nowelizację kodeksu pracy. Zakłada ona, że kontrakty czasowe będą mogły być zawierane z pracownikiem na okres do trzech lat. Po tym czasie umowa będzie mogła być zawarta jedynie na czas nieokreślony.

  czytaj więcej

 • Małopolska: Stopa bezrobocia 10,3 proc.

  Najnowsze dane GUS pokazują, że w lutym w Małopolsce stopa bezrobocia pozostała bez zmian w stosunku do stycznia i wyniosła 10,3 proc. (146,4 tys. osób), co plasuje województwo na 4 miejscu w Polsce. W pierwszej trójce najniższego bezrobocia w kraju utrzymuje się Wielkopolska, Śląsk i Mazowsze.

  czytaj więcej

 • Ygreki mają napędzać gospodarkę, a w Małopolsce stanowią prawie 40 proc. bezrobotnych

  W powszechnej świadomości pokolenie Y rysuje się jako generacja roszczeniowa, nielojalna i leniwa. Ma to szczególnie istotne znaczenie dla pracodawców, zważywszy że wkrótce generacja Y stanowić będzie 75 proc. zasobów ludzkich w organizacjach. Obraz Ygreków ma zmienić startująca właśnie kampania świadomościowa #jestemYgrekiem. nie jestem leniem. realizowana przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami m.in. w województwie małopolskim.

  czytaj więcej

 • Do Małopolski trafi aż 2,9 mld euro

  Komisja Europejska przyjęła programy dla regionów. Nasze województwa dostaną ponad 31 mld euro. Najwięcej - śląskie: aż 3,5 mld euro. Na drugim miejscu jest Małopolska, do której trafi 2,9 mld euro - poinformowała "Gazeta Wyborcza".

  czytaj więcej

 • Podpisano porozumienie ws. ŚDM

  Archidiecezja Krakowska, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i Urząd Miasta Krakowa deklarują wspólną wolę organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. List intencyjny w tej sprawie podpisali dziś (25 lutego, środa): Kardynał Stanisław Dziwisz, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

  czytaj więcej

 • Uwaga: Weekend z opadami śniegu

  Na sobotę i niedzielę synoptycy zapowiadają intensywne opady śniegu. Sypać zacznie jeszcze dziś przed północą.

  czytaj więcej

 • "Pazerność starosty wzburzyła Wieliczkę"

  Taki tytuł nosi artykuł w dzisiejszym "Dzienniku Polskim". Gazeta wraca do ujawnionego dzień wcześniej na swoich łamach bulwersującego procederu jaki miał miejsce na szczytach władzy w powiecie wielickim.

  czytaj więcej

 • Wieliczka: Władza "zarobiła" na niewykorzystanym urlopie

  WIELICZKA. Szefowie powiatu wielickiego nie korzystali z urlopów wypoczynkowych, bo organizowali sobie dni wolne w inny sposób - odbierali tzw. nadgodziny za pracę w weekendy. Dzięki temu za "niewykorzystany urlop" na koniec kadencji starosta Jacek Juszkiewicz (PiS) dostał ekwiwalent w wysokości ponad 50 tys. zł, a jego zastępca Mirosław Mrozowski (związany z PiS, nie należy do partii) 41,3 tys. zł. O bulwersującej sprawie napisał dziś "Dziennik Polski".

  czytaj więcej

 • Małopolska zakończyła negocjacje RPO 2014-2020

  Zakończyły się decydujące rozmowy negocjacyjne z Komisją Europejską dotyczące ostatecznego kształtu Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) na lata 2014-2020. Na realizację programu w Małopolsce zostanie przeznaczone 2 878,5 mln euro.

  czytaj więcej

 • Koalicja PO-PSL nie odda władzy w Małopolsce?

  Przed wyborami, a przede wszystkim krótko po nich - gdy publikowano pierwsze nieoficjalne i cząstkowe wyniki głosowania - wydawało się, że władzę w małopolskim sejmiku przejmie Prawo i Sprawiedliwość. Ale dziś bardziej prawdopodobne jest to, że Małopolską rządzić będzie nadal koalicja PO-PSL.

  czytaj więcej

 • PiS wygrał, ale nie porządzi Małopolską?

  Wybory Samorządowie 2014

  Według nieoficjalnych informacji Prawo i Sprawiedliwość zdobyło najwięcej mandatów w małopolskim sejmiku, ale najprawdopodobniej województwem rządzić będzie nadal koalicja PO-PSL.

  czytaj więcej